Drohiczyn

Egzaminy ósmoklasistów – język obcy

Region Czw. 16.05.2024 09:03:04
16
maj 2024

Było łatwiej niż na egzaminach próbnych, mówili po egzaminie z matematyki ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Drohiczynie. Przyznają, że zaskoczyło ich zadanie z puzzlami czy obliczanie wysokości brył, ale o wyniki są spokojni.

14 maja uczniowie klas ósmych zdawali egzamin z języka polskiego, w środę z matematyki. W ostatnim dniu egzaminów, 16 maja zmierzą się z wybranym językiem obcym nowożytnym.

Egzamin z polskiego trwał 120 minut, z matematyki 100 minut, na język obcy będą mieli 90 minut. W pierwszej części egzaminu usłyszą tekst w wybranym przez siebie języku, potem będą rozwiązywać testy i napiszą tekst. Może to być e-mail lub post na bloga.

W Drohiczynie wszyscy wybrali język angielski. Znajomość tego języka uczniowie mogli zweryfikować w praktyce podczas wyjazdów edukacyjnych do Grecji, mówi Dorota Kowalczuk dyrektor Zespoły Szkół w Drohiczynie, podkreślając że wyjazd w ramach programu Erazmus+ był dla nich dodatkową motywacją do nauki.

Egzamin ósmoklasisty jest pierwszym w życiu tak poważnym egzaminem uczniów. To z jednej strony weryfikacja wiedzy a z drugiej mierzenie się ze stresem. Sposób przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty jest podobny do matur. Uczniowie mogą wnieść na salę egzaminacyjną małą butelkę wody do picia, długopis z czarnym tuszem i legitymację lub inny dowód tożsamości. Arkuszy egzaminacyjnych nie podpisują imieniem i nazwiskiem ale odpowiednio kodują.

Wyniki egzaminu będą znane 3 lipca. Zdobyte punkty będą miały decydujące znaczenie przy ubieganiu się o przyjęcie do szkoły średniej.

Po dwóch dniach egzaminów a więc po egzaminie z języka polskiego i matematyki, a przed ostatnim tegorocznym egzaminem – z języka obcego Szkołę Podstawową w Drohiczynie odwiedziła Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.