Wieści Podlaskie

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Brańsku

Siemiatycze Wt. 05.09.2023 13:53:12
05
wrz 2023

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku zainaugurowali rok szkolny 2023/2024 w Podlaskiem. Była to również okazja do otwarcia wyremontowanej części szkoły. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek, 4 września, a samorząd województwa reprezentowała Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego.

List do uczniów i nauczycieli wystosował marszałek Artur Kosicki, w którym napisał: „Życzę, aby ten rok był dla Was znakomitą okazją do pogłębiania wiedzy, do pomyślnego rozwijania Waszych pasji i zainteresowań”.

Nowy rok w brańskiej placówce rozpoczęło blisko 360 uczniów. W Zespole Szkół w Brańsku znajduje się oddział przedszkolny, szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące oraz branżowa szkoła pierwszego stopnia, która powróciła po ponad dziesięciu latach. Dyrektor Marek Michałowski życzył wszystkim uczniom samych sukcesów, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom dobrej współpracy ze szkołą.

Dzisiejszy dzień to nie tylko radość z powrotu do szkoły. To również radość z zakończonego remontu tzw. starej części szkoły. Prace odbyły się tam od podstaw, począwszy od wymiany tynków, elektryki, kończąc na nowych ścianach i podłogach. Odnowiono też kuchnię oraz stołówkę. I jak mówił dyrektor szkoły, w planach na nowy rok jest zakończenie termomodernizacji budynku oraz wymiana ogrzewania.

Podczas poniedziałkowej uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Uczestnicy mogli obejrzeć m.in. zespół Skowronki.

W Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego wzięli udział m.in.: wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Agnieszka Muzyk, burmistrz Brańska Eugeniusz Koczewski, przedstawiciele duchowieństwa, lokalni samorządowcy, nauczyciele, rodzice oraz licznie zebrani uczniowie.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP. w Mszę Św. w intencji intencji dobrych owoców nowego roku szkolnego celebrował biskup senior diecezji drohiczyńskiej JE Tadeusz Pikus.

W homilii biskup Tadeusz Pikus zwrócił się do zebranych:

- Dzisiaj w Brańsku przeżywamy Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego. Modlimy się za całą wspólnotę szkolną i prosimy Boga o błogosławieństwo. Aby ten rok był dla nas okazją do pomnożenia wiedzy i mądrości. Niech będzie dla nas wszystkich lekcją życia. Szanujmy się nawzajem, byśmy mogli właściwie żyć, ceniąc czyjąś i własną godność, oraz potrafili przyjąć zbawcze zmartwychwstanie, które jest dla nas zbawczym darem, wysłużonym przez Jezusa Chrystusa – zakończył biskup.Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Mateusz Duchnowski / UMWP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Starsza Koleżanka Wt. 05.09.2023 13:28:53

Trzymajcie się dzieciaki, za 10 miesięcy znów wakacje!

Najnowsze informacje

Facebook