Wieści Podlaskie

Podlaskie nie tylko jest piękne, ale jest też bezpieczne – podkreśla minister Sławomir Nitras

Siemiatycze Czw. 04.07.2024 17:01:21
04
lip 2024

O tym, że województwo podlaskie jest nie tylko piękne ale i bezpieczne zapewniał podczas środowego (3 lipca) spotkania w Białowieży Sławomir Nitras, Minister Sportu i Turystyki. Poinformował też o uruchomieniu specjalnego programu rządowego promującego ten region. W konferencji dotyczącej wsparcia branży turystycznej na terenach przygranicznych uczestniczyli także m.in. marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym oraz członek zarządu Bogdan Dyjuk.

– Podlaskie to jedna z najpiękniejszych części Europy – naturalna przyroda, kulturowa różnorodność, tradycyjna kuchnia to jest coś, z czego cała Polska jest dumna – podkreślał Sławomir Nitras.

Minister Sportu i Turystyki poinformował o uruchomieniu specjalnego programu rządowego dot. promocji turystycznej województwa podlaskiego, by wesprzeć w tym zakresie działania lokalnych samorządów i przekonać wszystkich, że „Podlaskie nie tylko jest piękne, ale jest też bezpieczne”.

–Ustanowiliśmy fundusz, który do końca roku będzie wspierał działania promocyjne władz lokalnych i organizacji turystycznych, które będą przekonywać turystów do tego, żeby Podlaskie odwiedzić. Akcję będziemy prowadzili wszelkimi dostępnymi metodami z wszystkimi chętnymi partnerami – wyjaśniał.

Jak powiedział, współpraca będzie dotyczyła każdego rodzaju mediów. Do regionu przyjadą telewizje śniadaniowe, będzie stąd prezentowana prognoza pogody, wspólne gotowanie na świeżym powietrzu, etc.

– Podlaska społeczność zasługuje na to, byśmy – jako całe społeczeństwo – w tych trudnych dla nich chwilach ich wsparli – akcentował minister Nitras.

Program rusza od środy, 3 lipca. Jego budżet to 1,1 mln zł. Jak ważna to pomoc nie miał wątpliwości marszałek Łukasz Prokorym.

– Jestem przekonany, że dzięki tym działaniom sezon będzie dla naszych mieszkańców udany – mówił. – Podlaskie to bezpieczne miejsce i atrakcyjne, świetne, by spędzić tu wakacje, jesienny „citybreak” czy odbyć niezapomnianą podróż kulinarną – przekonywał marszałek.

O doskonałej współpracy lokalnych samorządów z rządem zapewniał Bogdan Dyjuk, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za obszar turystyki.

– Ta pomoc jest niezbędna i cieszę się, że wspólnie działamy, by wesprzeć naszych przedsiębiorców z branży turystycznej– zaznaczył.

W podobnym tonie wypowiedział się wojewoda Jacek Brzozowski, podkreślając, że „najważniejsze jest konsekwentne i sprawcze działanie systemowe”. Z kolei poseł Krzysztof Truskolaski zaprosił do odwiedzenia całego regionu, przekonując „że to miejsce idealne do wypoczynku”.

– Rezerwujcie agroturystyki, pensjonaty, hotele, aby przyjechać tutaj, podziwiać przyrodę, dobrze zjeść, ale też pooddychać tym wyjątkowym powietrzem – powiedział.
Należy tu przypomnieć, że rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na określonym obszarze w strefie nadgranicznej przyległej do granicy z Białorusią będzie obowiązywało do połowy września.

Zgodnie z nim strefa zakazu obejmuje przeszło 60 km granicy na odcinku położonym w zasięgu terytorialnym placówek Straży Granicznej w Narewce, Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i w Czeremsze. W większości ograniczona jest do 250 m od linii granicy państwowej.

W środowym spotkaniu udział wzięli także Piotr Borys, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Olimpia Pabian, dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego, Marta Grzelak, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Region Puszczy Białowieskiej” oraz Rafał Szmydke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.Źródło: www.podlaskie.eu;
Foto: Paweł Krukowski / UMWP
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Polak Pt. 05.07.2024 06:39:40

Każdy ma swoje 5 min.... Nawet ,, pilarz katolików ''

Najnowsze informacje

Facebook