Wieści Podlaskie

Plaża miejska w Ciechanowcu wypięknieje

Siemiatycze Czw. 09.02.2023 16:50:52
09
lut 2023

Blisko 130 tys. zł dotacji zostanie przeznaczone na zagospodarowanie terenów w sąsiedztwie plaży miejskiej na tzw. „wyspie”. Decyzję o wsparciu tego przedsięwzięcia zarząd województwa podjął w czwartek, 9 lutego.

Unijne pieniądze gmina Ciechanowiec przeznaczy na powiększenie istniejącej plaży o ponad 200 metrów. Teren zostanie wyrównany oraz posprzątany. Nawieziony zostanie dodatkowy piasek.

Następnym etapem prac będzie zagospodarowanie przestrzeni poprzez montaż urządzeń rekreacyjnych, do wykorzystywania przez dzieci i dorosłych m.in. drabinek do Street Workoutu czy placu zabaw w postaci statku. Na miejscu ustawione zostaną ławki oraz hamaki z trzcinowymi parasolami i żaglowymi osłonami przeciwsłonecznymi.

-Wszyscy chcemy korzystać z pięknych przestrzeni, komfortowo spędzać wolny czas. I takich przyjaznych dla ludzi miejsc w regionie będzie jeszcze więcej. W nowym programie regionalnym na lata 2021 – 2027 przewidziano znaczną pulę pieniędzy na rozwój i promowanie publicznych walorów – podkreślał wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz.

Jak zaznaczał, Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za sektor turystyki, tego typu projekty znacznie podnoszą atrakcyjność miast. –Cieszymy się, że samorządy biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców dotyczące zagospodarowania przestrzeni publicznej. Ten projekt rewitalizacji jest tego przykładem. Nowa plaża przyciągnie nie tylko mieszkańców, ale także odwiedzających miejscowość turystów – mówił.

Zaplanowano również zamontowanie dyskretnej przebieralni, wykonanej z elementów drewnianych, wpisujących się w charakter zagospodarowania terenu.

Projekt, który pochłonie w sumie blisko 160 tys. zł, został złożony w konkursie ogłoszonym przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Brama na Podlasie” i wpisuje się w serię inwestycji służących wydobyciu walorów turystycznych Ciechanowca.

Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook