Wieści Podlaskie

Oddano do użytku kolejny fragment drogi wojewódzkiej Drohiczyn – Dziadkowice

Siemiatycze Śr. 11.10.2023 11:31:17
11
paź 2023

Nowa nawierzchnia, odnowione zjazdy, wybrukowane skarpy – 2,3 km drogi wojewódzkiej nr 692 Drohiczyn – Dziadkowice na odcinku Skiwy – Kłopoty Stanisławy zostało wyremontowane. Koszt tej inwestycji wyniósł blisko 4 mln zł i został pokryty z budżetu województwa podlaskiego. W uroczystym otwarciu drogi we wtorek, 10 października, samorząd województwa reprezentowali: wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz i członek zarządu Marek Malinowski.

Wicemarszałek podkreślił, że to kolejna inwestycja w południowej części regionu i na pewno nie ostatnia. Trzeba bowiem dbać o - Nadbużańskie Podlasie, piękną część naszego województwa.

– Inwestycje są niezbędne, aby ten subregion mógł się gospodarczo i turystycznie rozwijać – podkreślił Sebastian Łukaszewicz. – Jako zarząd kładziemy bardzo duży nacisk na to, żeby mieszkańcy podróżowali bezpiecznie i w komfortowych warunkach.

Jak poinformował Marek Malinowski, w trakcie kadencji obecnego zarządu zostało wyremontowanych ponad 16 km tej drogi wojewódzkiej, co kosztowało 14,5 mln zł.
– Zostało do wykonania tylko 2,5 km. Myślę, że w przyszłym roku zakończymy ten remont – zapowiedział. – Jako samorząd województwa dbamy o równomierny rozwój regionu. Na naszych oczach odbywa się wielki skok cywilizacyjny, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową.

Z kolei wójt gminy Siemiatycze Edward Krasowski podziękował przede wszystkim zarządowi za to, że przejął tę drogę pod swój nadzór. Jest to bardzo ważna, ale i długa trasa. I gdyby funkcjonowała wciąż jako droga powiatowa, nie byłoby funduszy na jej modernizację.

– Droga to rozwój, bezpieczeństwo i podniesienie komfortu naszego życia – podkreślił. I przekazał słowa uznania za standard nowego odcinka. – Inwestycje na drogach wojewódzkich są zawsze wykonane na bardzo wysokim poziomie – ocenił wójt.

Natomiast dyrektor Podlaskiego Zarząd Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski poinformował, że w tym roku na remonty dróg wojewódzkich podlaski samorząd przekazał rekordową kwotę, bo aż 65 mln zł. – Dzięki temu w każdym zakątku województwa zostały wykonane remonty. Za co dziękujemy, a mieszkańcom życzymy bezpiecznej jazdy tymi drogami – powiedział.

Droga wojewódzka nr 692 jest połączeniem dwóch ważnych w regionie dróg krajowych - nr 62 w Drohiczynie i 19 w Dziadkowicach.Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Foto: Kamil Timoszuk / UMWP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Nr 28 nie pomoże Śr. 11.10.2023 11:20:23

A co tam ze sprawami w prokuraturze?

Idiota Czw. 12.10.2023 13:46:56

. Jak widać komentujący ma chyba chęć zająć stanowisko Wójta za wszelką cenę. WÓJT tyle zrobił dobrego dla gminy i jestem tego pewny że wygra kolejna kadencję. Chyba że ktoś będzie grał nie fair.

Już wkrótce... Czw. 12.10.2023 15:14:27

Ciekawe czy po wyborach ktoś inny, z innej partii, nie będzie musiał się tłumaczyć przed prokuraturą. Raczej bym się zaczął obawiać, bo czas rozliczeń nadchodzi.

J 23 wie wszystko Śr. 11.10.2023 12:51:57

Panowie " sza" i "bo" trzymajcie ciśnienie