Wieści Podlaskie

Nowe radiowozy dla podlaskiej Policji

Siemiatycze Pt. 16.12.2022 12:05:51
16
gru 2022

Trzynaście nowoczesnych aut trafi do komend powiatowych i miejskich w województwie podlaskim. Ich zakup został dofinansowany przez podlaskie samorządy, m.in. przez samorząd województwa podlaskiego. W czwartek, 15 grudnia, przed Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku odbyło się oficjalne przekazanie radiowozów, w którym udział wzięli m.in. Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego, Nadinspektor Robert Szewc - Komendant Wojewódzki Policji i samorządowcy z kilkunastu podlaskich gmin, które dołożyły się do zakupu pojazdów.

Teraz radiowozy trafią do policjantów w Kolnie, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach, Augustowie, Suwałkach, Grajewie i Białymstoku. Zakup sfinansowano z pieniędzy Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji tworzonego przez samorządy terytorialne. Z budżetu województwa do funduszu trafiło tym razem 210 tys. zł. Dotacja pozwoliła na zakup trzech aut typu SUV, które zasilą policyjną flotę w Białymstoku i Kolnie.

Marszałek Kosicki podkreślał, że współpraca samorządu województwa z podlaską Policją od kilku lat rozwija się intensywnie. Przypomniał, że jeszcze w 2019 r. na Fundusz Wsparcia Policji samorząd województwa przekazał 160 tys. zł, a już w 2022 r. 400 tys. zł. Bo to nie pierwsza w tym roku dotacja z budżetu województwa - wcześniej przekazano pieniądze na zakup pojazdu z wideorejestratorem, alkomatów i umundurowania motocyklisty.

– Bardzo mnie cieszy też to, że moi koledzy i koleżanki samorządowcy również podejmują działania z myślą o bezpieczeństwie naszych mieszkańców. I, jak widać po liczbie dziś przekazywanych samochodów, wspólnie możemy więcej – dodał marszałek. – Nie tylko działanie rządu, które doceniamy, ale też samorządu, nas wszystkich, powoduje, że bezpieczeństwo mieszkańców Podlaskiego cały czas się zwiększa. Tym bardziej wam jestem wdzięczny, bo wiem, że wiąże się to z często niemałym obciążeniem budżetów waszych gmin.

Robert Szewc, dziękując samorządowcom za udzielone wsparcie, również podkreślał, że nowoczesne policyjne samochody przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na podlaskich drogach.

– Zapewniam, że to są dobrze zainwestowane pieniądze – mówił komendant.

Warto dodać, że sześć spośród nowych aut to samochody marki Kia Sportage z nowym oznakowaniem (większa liczba świateł led i dodatkowe pasy odblaskowe).

Flota podlaskich mundurowych została wzbogacona także o siedem nieoznakowanych aut: cztery to również pojazdy SUV marki Kia Sportage, dwa mitsubishi L-200 i jedna Skoda Karoq. Łączna wartość wszystkich nowych pojazdów to ponad 2 mln zł.

Samorząd województwa podlaskiego od roku 2019 do 2022 przekazał na Fundusz Wsparcia Policji ponad 1,2 mln zł.


Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Paweł Krukowski / UMWP
ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook