Wieści Podlaskie

Muzyczne Dialogi nad Bugiem

Siemiatycze Śr. 16.08.2023 10:43:38
16
sie 2023

Organizowane w Mielniku, Muzyczne Dialogi nad Bugiem, to wyjątkowe spotkanie, prezentujące kulturę, stroje i muzykę mniejszości narodowych. Tegoroczne Dialogi odbyły się w sobotę, 12 sierpnia. Wśród licznie zgromadzonych uczestników obecny był wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz. Partnerem wydarzenia było Województwo Podlaskie.

– To właśnie jest piękne w naszym województwie – jego różnorodność, wielokulturowe bogactwo, ale także otwartość na inne regiony i kraje. Tu, nad Bugiem, muzyka łączy bez względu na czas, wiek, narodowość. Tu, dzięki przenikaniu się wielu tradycji, powstaje wyjątkowa wspólnota, w której warto się znaleźć. Jestem wdzięczny za to niezapomniane doświadczenie – podkreślił Sebastian Łukaszewicz.

32. Muzyczne Dialogi nad Bugiem, jak co roku, obfitowały w atrakcje. Można było posłuchać m.in. zespołów ludowych, folkowych i rockowych, prezentujących muzykę ukraińską i białoruską. Nie zabrakło też polskich rytmów w wykonaniu Orkiestry Św. Mikołaja i Prymaków. Przed publicznością zaprezentował się również, prowadzony w ramach Podlaskiego Instytutu Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone”. Odbył się pokaz laserów i dyskoteka z DJ-em.

Młodsi i starsi, miłośnicy nastrojowej muzyki i ostrzejszego grania – każdy podczas tej imprezy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza koncertami odbyła się konferencja popularnonaukowa „Gawędy o kulturach” oraz warsztaty rękodzieła. Nie zabrakło także rozrywek dla najmłodszych.

Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Mielnik oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.Źródło: www.podlaskie.eu
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Foto: Paweł Krukowski / UMWP
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
stefan bruksela Śr. 16.08.2023 14:15:31

te multi kulti juz meczy ile mozna, jechalem samochodem i stali ci co przez plot przelezli jeszcze ich na scenie zabraklo