Siemiatycze

W Siemiatyczach po raz 30. odbyły się Sztafetowe Biegi Niepodległości

Sport Pt. 10.11.2023 15:25:12
10
lis 2023

Po raz 30. w Siemiatyczach odbyły się Sztafetowe Biegi Niepodległości. W czwartek, 9 listopada na ulicy Pałacowej w Siemiatyczach biegali uczniowie ze szkół całego powiatu siemiatyckiego. To ważna lekcja historii, mówi Paweł Kowalczyk trener, nauczyciel wychowania fizycznego.

- Takie zawody związane ze świętami narodowymi to dwa w jednym, bo to aktywność fizyczna i aktywność patriotyczna. Przypominamy o tym, że kiedyś nie było Polski. Odzyskała niepodległość i my – uczniowie i nauczyciele – robimy wszystko, by pamiętać o takich datach – mówi Paweł Kowalczyk.

Michał Twarowski i Patryk Smuniewski reprezentowali w sztafecie Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach. Jak mówią, w tych biegach nie chodzi o wynik, a sztafeta łączy wszystkich niezależnie od szkoły czy profilu nauki.

- Biegi to nie tylko rywalizacja, to dobra zabawa, też pamięć i sposób, by dobrze uczcić święto 11 listopada – mówi Michał, a jego kolega dodaje: - Wszyscy starają się jak najlepiej zaangażować w te inicjatywy, to biegi dla Polaków, które upamiętniają nasze odzyskanie niepodległości.

Sportowe wydarzenia są jedną z popularnych form wyrażania emocji, a wiele z nich związanych jest z 11 listopada i Świętem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W 30 Sztafetowych Biegach Niepodległości uczestniczyły reprezentacje szkół: Zespół Szkół w Drohiczynie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa w Czartajewie, Szkoła Podstawowa w Perlejewie, Szkoła Podstawowa w Grodzisku oraz: Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie, Zespół Szkół w Siemiatyczach i Zespół Szkół Rolniczych w Ostrożanach.

A co to znaczy być patriotą, o to również zapytaliśmy uczniów, uczestników biegu. Patryk Smuniewski odpowiedział: - Bycie patriotą to nie jest pokazywanie tego, by wszyscy to widzieli, to też nasze wnętrze, nasze zachowanie, to czy kochamy swój kraj, a nawet troska o swój kraj, żeby nie robić tego co jest dla nas osobiście korzystne, ale to co jest dobre dla naszego społeczeństwa.

Z uczestnikami 30. Sztafetowych Biegów Niepodległości w Siemiatyczach rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.