Siemiatycze

Trwają zapisy na bieg „Tropem Wilczym” w powiecie siemiatyckim

Sport Pt. 24.02.2023 11:51:35
24
lut 2023

W niedzielę, 5 marca w całej Polsce i po raz szósty w powiecie siemiatyckim odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Partnerem lokalnym biegu jest Powiat Siemiatycki i Gmina Perlejewo. Już teraz można wpisać sobie datę 5 marca w sportowy kalendarz, właśnie tego dnia odbędzie się kolejny bieg upamiętniający bohaterstwo Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 180 pakietów startowych – do wyboru bieg pamięci na dystansie 1963 metrów lub bieg główny na 5 km (trasa Perlejewo – Granne) oraz marsz (nordic walking) na dystansie 1963 metrów.

Bieg „Tropem Wilczym” na terenie Podlasia Nadbużańskiego organizowany jest w miejscu jednej z największych potyczek (Miodusy Pokrzywne) żołnierzy niezłomnych w powojennej historii Polski.

Zgłoszenie, oświadczenie rodzica – opiekuna prawnego i regulamin można pobrać na stronie powiatu siemiatyckiego www.siemiatycze.pl Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres promocja@siemiatycze.pl lub dostarczyć osobiście w biurze zawodów (Siemiatycze, ul. Leg. Piłsudskiego 3, pokój 120). Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania limitu miejsc startowych. Osoby niepełnoletnie dodatkowo dostarczają oświadczenie rodzica lub innego opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu.

Planowany program biegu 5 marca (niedziela):

godz. 10.30 -12.00 – zapisy i weryfikacja zawodników (miejsce remiza OSP Perlejewo).
Godz. 13.00 – start biegu na 5 000 m
godz. 13.15 - start biegu głównego na 1 963 m
godz. 14.00 – zakończenie biegu

Pierwsza trasa biegu (i marszu), to dystans 1963 m na trasie Nowe Granne - Granne. Dystans biegu głównego związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Trasa nie posiada atestu PZLA, nawierzchnia asfaltowa.

Druga trasa, to dystans 5000 m na trasie Perlejewo - Granne. Trasa nie posiada atestu PZLA, nawierzchnia asfaltowa.

Źródło: Powiat Siemiatycki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook