Siemiatycze

Strażacy z Siemiatycz niepokonani na boisku

Sport Sob. 03.06.2023 09:20:03
03
cze 2023

Puchar został w Siemiatyczach. Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach zwyciężyła w 8. Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach. Na boisku w Siemiatyczach podczas rozgrywek zorganizowanych w piątek, 2 czerwca druhowie KP PSP w Siemiatyczach nie mieli sobie równych.

W półfinale strażacy z Siemiatycz w rzutach karnych pokonali KPP Hajnówka. W finale po zaciętej walce, której nie sprzyjała pogarszająca się szybko pogoda, pokonali drużynę KPP Grajewo.

W wyniku kilkugodzinnej rywalizacji drużyn służb mundurowych drugie miejsce zajęła ekipa KPP Grajewo, a miejsce trzecie KPP Hajnówka. Tuż za podium uplanowała się drużyna Urzędu Miasta Siemiatycze. Pozostałe reprezentacje sklasyfikowano na miejscu piątym: KPP Białystok, KPP Bielsk Podlaski, KPP Siemiatycze, Nadleśnictwo Nurzec, PSG Mielnik i KPP Wysokie Mazowieckie.

Nagrodzono też osoby indywidualne doceniając ich szczególe zaangażowanie i umiejętności na boisku, i tak:

- najlepszym bramkarzem został Marcin Zyskowski, KPP Grajewo
- najlepszym zawodnikiem Damian Świetliński, KP PSP Siemiatycze
- najlepszą zawodniczką Paulina Krasowska, KPP Siemiatycze
- tytuł drużyny fair play przyznano KPP Wysokie Mazowieckie.

Ten turniej to nieczęsta okazja byśmy mogli spotkać się poza służbą, by przedstawiciele różnych formacji mogli poznać się, porozmawiać, zintegrować, wynik nie jest tu najważniejszy, chociaż cieszę się, że puchar zostaje w Siemiatyczach, mówił Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach mł. insp. Łukasz Głowacki. Szef siemiatyckich policjantów nie krył zadowolenia, że na jego zaproszenie do turnieju pozytywnie odpowiedziały wszystkie jednostki tj. policjanci z sąsiednich powiatów, wszystkie służby mundurowe z powiatu siemiatyckiego oraz przedstawiciele Białegostoku i Grajewa. Warto dodać, że KPP Grajewo to jednostka gdzie wcześniej pełnił służbę mł. insp. Łukasz Głowacki.

Emocji było moc. Chociaż wszyscy zgodnie podkreślali, że nie wynik jest najważniejszy, to im bliżej finału, tym atmosfera była bardziej gorąca. Jednocześnie sędziowie czuwający nad rozgrywkami bardzo dobrze oceniali nie tylko poziom gry ale przede wszystkim poziom kultury na boisku i przestrzeganie zasad fair play.

Warto zwrócić uwagę, że wśród 10 drużyn tylko dwie miały w swym składzie kobiety. W ekipie KPP Siemiatycze grała Paulina Krasowska, zaś w drużynie Nadleśnictwa Nurzec: Katarzyna Marciszonek i Natalia Gontarz.

W pierwszych refleksjach pomeczowych można było usłyszeć deklaracje kilku drużyn „teraz bierzemy się za treningi”.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook