Siemiatycze

Siemiatycki Turniej Orzeł Cup 2023 – jesienno-zimowe weekendy z piłką

Sport Wt. 21.11.2023 15:20:37
21
lis 2023

W Siemiatyczach przez najbliższe tygodnie na boisku spotkają się dziecięce i młodzieżowe drużyny piłkarskie – trwa Turniej Orzeł Cup 2023, w którym uczestniczą dziecięce i młodzieżowe drużyny piłkarskie z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Turniej zainaugurowano w dniach 18 – 19 listopada w siemiatyckiej hali widowiskowo-sportowej MOSIR. Każdy dzień piłkarskich emocji kończy się podsumowaniem, wręczeniem pucharów i dyplomów. Organizatorem turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży od prawie 20 lat jest KKS Orzeł Siemiatycze. W tym roku jego przygotowanie wsparło finansowo Województwo Podlaskie.

W dniu inaugurującym Orzeł Cup z młodymi adeptami piłkarstwa spotkał się Marek Malinowski, członek zarządu województwa, odpowiedzialny m.in. za obszar sportu.
– Sport uczy uczciwości, współpracy, buduje wiarę w siebie. Jest to coś wspaniałego dla młodych ludzi i cieszę się, że w turnieju Orzeł Cup biorą udział już tak młodzi zawodnicy. Jako zarząd województwa chętnie wspomagamy organizację takich wydarzeń – powiedział Marek Malinowski.

Rafał Burakowski prezes KKS Orzeł Siemiatycze, klubu organizującego turniej, na boisku coraz częściej pojawiają się też dziewczęta:

- Coraz więcej jest dziewczynek, bo piłka nożna jest dla wszystkich. W Siemiatyczach w KKS Orzeł w naszym klubie dwa tygodnie temu zainicjowaliśmy drużynę żeńską i zapraszamy wszystkie dziewczynki ze szkoły podstawowej chętne do spróbowania swoich sił. Mamy w tym momencie około dziesięciu dziewczynek, które próbują. Powiem szczerze – czuje, że z tego będzie coś fajnego.

Turniej rozpoczęły sobotnie mecze ośmiolatków. Starło się ze sobą 8 drużyn z tej kategorii wiekowej. Były to: Unia Ciechanowiec, Amplus Łuków, Podlasie Biała Podlaska, Korona Dobrzyniewo, Skorpion Kalnica, Orzeł I Siemiatycze, Orzeł II Siemiatycze i Orzeł III Siemiatycze.

W niedzielę grały dzieci z rocznika 2016: Orzeł Siemiatycze, Unia Ciechanowiec, Korona Dobrzyniewo, Skorpion Kalnica, Amplus Łuków, Petrus Łapy, Dwójka Międzyrzec Podlaski, Hattrick Białystok.

Kolejne tygodnie to jeszcze 6 dni rozgrywek w innych kategoriach wiekowych. Ostatni turniej odbędzie się 10 grudnia. Zarówno w soboty jak i w niedziele, spotkania rozpoczynają się o godz. 9.00 i kończą około 15.00. Wejścia na widownię są otwarte, można mecze oglądać i kibicować zawodnikom.

Relację z pierwszych spotkań w ramach „Orzeł Cup” przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.