Siemiatycze

Nowe trasy biegowe powstały w lasach koło Czartajewa

Sport Czw. 29.04.2021 11:24:34
29
kwi 2021

Zespół Szkół Technicznych w Czartajewie swoją infrastrukturę sportową wzbogacił o trasy biegowe w pobliskim lesie, to zachęta do aktywności fizycznej w plenerze, powiedziała Radiu Podlasie Marta Jakimiuk - dyrektor placówki.

Rozpoczynając przygodę z bieganiem należy ocenić swoje siły i możliwości, nie zaczynać od długich tras i trzymać się zasady, że bieganie ma dać nam przyjemność, podkreśla Rafał Szyszko - nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie, trener lekkoatletyki.

Trasy biegowe w Czartajewie zostały przygotowane przy wsparciu Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Siemiatycze, oznakowali je nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami. W lesie powstały trzy trasy o długości: 807 m, 1618 m i 2800 m.

Ścieżki są dostosowane do biegania, chodzenia z kijkami czy jazdy na rowerze, w okresie zimowym także do nart biegowych.

O aktywności fizycznej w plenerze i ścieżkach, które czekają na wszystkich miłośników sportu Agnieszka Bolewska-Iwaniuk rozmawiała z Martą Jakimiuk dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. POSŁUCHAJ

Bieganie to podobno jedno z najzdrowszych uzależnień, warto więc spróbować, a przy okazji spędzać czas na świeżym powietrzu. O nowych trasach przełajowych w Czartajewie wiele może powiedzieć trener Rafał Szyszko, który wraz z innymi nauczycielami i uczniami wyznaczał je, mierzył i znakował. Z Rafałem Szyszko rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJ

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook