Siemiatycze

Kolejne pieniądze na sport dla siemiatyckich klubów

Sport Czw. 08.04.2021 17:00:00
08
kwi 2021

Dzięki decyzji marszałka Artura Kosickiego i zarządu województwa podlaskiego wsparcie finansowe trafi do wielu klubów i stowarzyszeń zajmujących się sportem. Dotacje dostaną m.in. dwa kluby z powiatu siemiatyckiego.

Pierwszy Siemiatycki Dziecięcy Mityng Lekkoatletyczny chce zorganizować Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Sprinter” Siemiatycze. Na ten cel zarząd województwa przeznaczył 18 tys zł.

Zadanie pod nazwą „Organizacja dziecięcych turniejów piłki nożnej CRESA CUP 2021” zaplanował Klub Sportowy Cresa Siemiatycze, otrzyma na ten cel 30 tys zł.

W sumie do podlaskich klubów sportowych trafi aż 1,5 mln zł, jak podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego - Bardzo często wielkie kariery sportowe rozpoczynają się na poziomie kadr wojewódzkich czy lokalnych. Dlatego właśnie chcąc pomóc w rozwoju talentów sportowych zdecydowaliśmy o przekazaniu 1,5 mln zł dotacji z budżetu województwa organizacjom, które dbają o odpowiedni poziom naszych sportowców. Co ważne, te pieniądze pomogą rozwijać się również zawodnikom z niepełnosprawnościami.

Foto: ABol / Archiwum
Źródło: Województwo Podlaskie


ABol [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.