Siemiatycze

Wywiadówka inna niż wszystkie

Region Wt. 15.11.2022 09:03:40
15
lis 2022

Rodzice, którzy 14 listopada, w poniedziałkowe popołudnie przyszli na wywiadówkę do Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach zostali zaproszeni do szkolnego teatru. Zanim rozpoczęły się spotkania w klasach rodzice obejrzeli sztukę o historii Polski, o tym jak nasza Ojczyzna straciła niepodległość i o tym, jak ją odzyskała. Spektakl przygotowali uczniowie klasy VI B oraz klas ósmych i z samorządu szkolnego, na ich pracą czuwał Dariusz Milewski wychowawca klasy VI B.

O niepodległości można mówić na wiele sposobów, sztuką jest mówić tak, by rozumiały to kolejne pokolenia, by nie nudzić, a rozbudzać miłość do Ojczyzny, by zachęcać do poznawania historii, by kształtować patriotyczne postawy. I trzeba przyznać, że aktorom z siemiatyckiej Trójki udała się ta sztuka.

W inscenizacji opartej na muzyce, ruchu, symbolach, słów było niewiele – z rzadka czytał je narrator. Ale nie trzeba słów by mówić w sposób zrozumiały dla wszystkich, by wzbudzać emocje i wywoływać reakcje.

Dramę uzupełniała też muzyka w wykonaniu niebanalnych solistów. Własny utwór wykonał Dawid Cylwik z klasy VI B rapując o tym by „walczyć o To Miejsce”. Krzysztof Jóźwiak z VIII A wykonał utwór „Nie gniewaj się na mnie Polsko” z repertuaru grupy Sztywny Pal Azji i świetnie odnalazł się w muzyce starszej od niego o 20 lat.
Najpierw uczniowie wystąpili ze swoim spektaklem podczas szkolnej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Rodzice, którzy przyszli na wywiadówkę powtarzali opinie swoich dzieci, które w domach opowiadały o przedstawieniu. Opowiadały i chwaliły. Więc i rodzice z ciekawością przysiedli na szkolny korytarzu i obejrzeli to, co przygotowali uczniowie. Oglądali w skupieniu, a potem długo bili brawo.

16 listopada podczas kolejnej wywiadówki, kolejna grupa rodziców obejrzy sztukę przygotowaną przez uczniów.


ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.