Wielka radość najmłodszych. W Perlejewie jest nowy plac zabaw
Region
Śr. 03.06.2026 16:50:22
03
cze 2026
cze 2026
Tradycyjny Dzień Rodziny, organizowany co roku przy Szkole Podstawowej w Perlejewie, ponownie zgromadził mieszkańców gminy na wspólnej zabawie. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod nazwą V Piknik Rodzinny, miała jednak wyjątkowy charakter. Oprócz występów najmłodszych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla rodzin, oficjalnie otwarto nowy plac zabaw powstały w ramach programu Maluch Plus.
Uroczystość zorganizowana w środę, 3 czerwca rozpoczęła się od prezentacji artystycznych przedszkolaków i uczniów klas I – III. Nie zabrakło również dmuchańców, konkursów sportowych, malowania twarzy, kiermaszu książek, słodkiego stołu, gofrów przygotowanych przez Klub Seniora oraz wspólnego grillowania. Wszystko odbywało się w atmosferze rodzinnego święta, które na stałe wpisało się już w kalendarz lokalnych wydarzeń.Najważniejszym punktem programu było jednak otwarcie nowego placu zabaw przy szkole. Symboliczną wstęgę przecięli dyrektor szkoły Aneta Leszczyńska, wójt gminy Perlejewo Jakub Krzysztof Wierzbicki, kierownik Klubu Malucha – Dorota Poniatowska oraz rodzice dzieci korzystających z placówki. Do przecięcia wstęgi zaproszono też przedstawicielkę najmłodszego pokolenia. Dziewczynka choć nico onieśmielona sytuacją, dzielenie towarzyszyła dorosłym. – To ważna inwestycja, którą przekazujemy najmłodszym mieszkańcom gminy – mówił podczas uroczystości wójt Jakub Krzysztof Wierzbicki.
A co o placu zabaw mówią dzieci? Każde z zapytanych zgodnie potwierdza, że plac jest świetny. Każde ma już swoje ulubione urządzenia – jedne najbardziej lubią trampolinę, inne huśtawki. Jedna z dziewczynek rezolutnie stwierdza: „Najlepsze jest miejsce do wspinaczki, bo jestem mistrzynią wspinaczki!”.
Nowoczesny plac zabaw powstał dzięki środkom pozyskanym w ramach programu Maluch Plus. Koszt inwestycji wyniósł ponad 600 tys. zł. Patrząc na uśmiechy i entuzjazm dzieci, które już od pierwszych chwil testowały nowe urządzenia, można śmiało stwierdzić, że były to dobrze zainwestowane pieniądze.
Nowa przestrzeń rekreacyjna będzie służyć zarówno podopiecznym placówki, jak i najmłodszym mieszkańcom gminy, stwarzając bezpieczne warunki do zabawy i aktywnego spędzania czasu.
Klub Malucha działa w Perlejewie od 5 lat. Oficjalne oddanie do użytku placu zabaw wykonanego w ramach zadania „Budowa placu zabaw wraz z wiatą wypoczynkową oraz zagospodarowaniem przyległych terenów zielonych przy Klubie Malucha w Perlejewie” z pewnością zapisze się złotymi zgłoskami w kronice klubu.
Zobacz Galerię
114 Zdjęć


0 komentarze