Siemiatycze

W tej szkole jest jak w rodzinie

Region Śr. 20.12.2023 14:13:56
20
gru 2023

„Boże Narodzenia, oczami świętego Franciszka” - takie widowisko obejrzeli goście spotkania opłatkowego w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Zgodnie z coroczną tradycją w tygodniu poprzedzającym święta w szkole zorganizowano spotkanie, podczas którego dzieci wykonały jasełka, wspólnie kolędowano, dzielono się opłatkiem i prosforą, a na koniec wszyscy zasiedli do świątecznie zastawionych stołów.

Za obecność i całoroczną współpracę dziękowała przybyłym Urszula Obrycka dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach podczas spotkania opłatkowego z udziałem wychowanków szkoły, ich rodzin nauczycieli i pracowników, przedstawicieli starostwa i duchownych z czterech siemiatyckich parafii – katolickich i prawosławnych.

Spotkanie odbyło się w środę, 20 grudnia i rozpoczęło się występem przygotowanym przez dzieci i młodzież. Wyjątkowi aktorzy, którzy dali z siebie wszystko wzruszając pięknym świątecznym przekazem, zostali nagrodzeni głośnymi oklaskami, a publiczność razem z nimi śpiewała kolędy.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Jezusa i wspólnej modlitwie podzielono się opłatkiem i prosforą. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty posiłek, a zaproszeni goście otrzymali upominki przygotowane przez dzieci i nauczycieli.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Ewa 1958 Śr. 20.12.2023 19:43:18

Gratuluję małym aktorom. Kocham was 💞💞💞💞💞