Siemiatycze

W Siemiatyczach spotkali się przedsiębiorcy, by poznać dostępne dla nich formy wsparcia działalności

Region Czw. 04.07.2024 15:23:30
04
lip 2024

Przedsiębiorcy z powiatu siemiatyckiego, ale też z całego regionu w środę, 3 lipca uczestniczyli w konferencji, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach. Jej tematem były informacje o formach wsparcia biznesu. O możliwości promocji i sprzedaży swoich produktów i usług za granicą mówił Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

- Nie jesteśmy dużym województwem, więc żeby sprzedać lokalną produkcję, musimy wychodzić poza województwo a nawet poza kraj. Wiele podlaskich firm eksportuje, a my jako urząd marszałkowski wspieramy te działania.

Bezzwrotna pomoc finansowa jest obecnie dedykowana głównie na działania innowacyjne ale są tez inne formy wsparcia firm, wyjaśniała Emilia Malinowska dyrektor Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

- W ramach programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego mamy zarówno środki bezzwrotne, jak i preferencyjne pożyczki. Przy wsparciu dotacyjnym należy wykazać jak najwyższy poziom innowacyjności.

Cezary Cieślukowski Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej informował o udogodnieniach i preferencjach podatkowych dla firm działających w obszarze tej strefy. Podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od kilku lat funkcjonuje w powiecie siemiatyckim, w Czartajewie na terenie gminy Siemiatycze, mówił o tym starosta Mariusz Cieślik.

Pani Ewa Zalewska-Jasiukiewicz prowadzi firmę w Białymstoku, na konferencję przyjechała by poznać dostępne formy wsparcia. Firmę otworzyła dzięki dotacji, która była impulsem do działania.

Konferencję dla firm zorganizowała Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wraz ze Starostą Siemiatyckim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Agencją Rozwoju Przemysłu oraz Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego. Jednym z celów spotkania było zachęcenie przedsiębiorców do lokowania działalności w Czartajewie w powiecie siemiatyckim, gdzie działa Podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poczęstunek dla uczestników konferencji przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrożanach.

Tematom spotkania przysłuchiwała się Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

4 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Biznes łomem Sob. 06.07.2024 02:03:32

Ja widzę pracowników urzędu na tym spotkaniu 🤣 może chodziło o frekwencję

Nevs4 Czw. 04.07.2024 12:52:42

Spotkanie na temat przedsiębiorczości Przecież na tej sali nie było prawie wcale przedsiębiorców. Po co są takie spotkania? Osobę prowadząca biznes interesuje gdzie i jak szybko może otrzymać środki finansowe. Nie opowiadania z ktirych nic nie wynika.A na spotkani są sami urzędnicy.

Krystyna Pt. 05.07.2024 05:42:06

Trafne spostrzeżenie

Przedsiębiorca Sob. 06.07.2024 04:39:47

Spotkanie przedsiębiorców, to chyba jakaś kpina. Chętnie wzięła bym udział w takim spotkaniu. Może organizator następnym razem zadba o poinformowanie odpowiednio wcześniej, że takowe będzie.

Najnowsze informacje

Facebook