Siemiatycze

W Siemiatyczach odbyła się kolejna Biała Sobota

Region Pon. 20.11.2023 08:58:26
20
lis 2023

Jesienią 2022 roku w Siemiatyczach po raz pierwszy zorganizowano Białą Sobotę zachęcając panie, by w sobotę – w dniu wolnym od pracy zadbały o swoje zdrowie i zrobiły badania cytologiczne. Inicjatywa spotkała się z dużym pozytywnym oddźwiękiem ze strony kobieton, które chętnie korzystały z badań. Idąc tym dobrze sprawdzonym wzorem w sobotę, 18 listopada po raz kolejny odbyła się w Siemiatyczach – Biała Sobota.

W Poradni Położniczo-Ginekologicznej SP ZOZ Siemiatycze od rana czynny był gabinet gdzie uśmiechnięta, przyjazna kadra czekała na mieszkanki z całego powiatu zainteresowane badaniami. Badania przebiegały sprawnie, nie tworzyły się kolejki i w sumie 32 panie wykonały cytologię, wśród nich także kilka pacjentek, które wcześniej się nie zarejestrowały, ale dzięki przychylności pań prowadzących badania i życzliwej atmosferze w kolejce, mogły to badanie wykonać.

W czasie oczekiwania na badanie pacjentki mogły też skorzystać ze stoisk informacyjno – profilaktycznego przygotowanego przez Sanepid, tu można było np. nauczyć się samobadania piersi, otrzymać ulotki informacyjne a na pamiątkę praktyczny upominek.

„Biała Sobota” odbyła się w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i była okazją by mieszkanki powiatu siemiatyckiego skorzystały z profilaktycznych badań cytologicznych.

Organizatorem Białej Soboty była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Siemiatyczach we współpracy z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach oraz Starostwem Powiatowym w Siemiatyczach.

Relację z „Białej Soboty” w Siemiatyczach przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.