Siemiatycze

W siemiatyckim LO o zdrowym stylu życia

Region Pt. 17.11.2023 14:43:02
17
lis 2023

„Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” pisał Kochanowski, tymczasem w Liceum Ogólnokształcącym im KEN w Siemiatyczach nie czekając aż się to zdrowie zepsuje zorganizowali Dzień Zdrowego Stylu Życia.

Pomysł zrodził się 6 lat temu i na dobre zagościł w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach. 16 listopada podczas tej nietypowej lekcji uczniowie klas trzecich zmierzyli się w kilku konkurencjach, które sprawdzały ich wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowego stylu życia – prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Był to test wiedzy, konkurencje sprawnościowe, prezentacja przygotowanych wcześniej plakatów i potraw, które w poszczególnych klasach miały zawierać jak największe dawki żelaza, magnezu i potasu.

Dzień Zdrowego Stylu Życia zorganizowali nauczyciele: Iwona Hapanowicz-Charko, Anna Bobel i Wojciech Zieleniewski. W organizacji wydarzenia służącego promocji zdrowego stylu życia uczestniczył siemiatycki Sanepid i Starostwo Powiatowe, które ufundowało nagrody.

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk przy tej okazji zebrała trochę szkolnych wskazówek o zdrowym stylu życia.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook