Siemiatycze

Uczniowie z gminy Ciechanowiec rozwijali skrzydła

Region Pt. 02.12.2022 17:32:54
02
gru 2022

Gdy za oknem mróz dobrze powspominać podróże w cieplejsze strony. W wyprawie takiej w październiku uczestniczyła grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wraz z opiekunami. Celem ich powróży była Grecji, gdzie przez dwa tygodnie realizowali program zajęć bazujących na poznaniu i rozwoju języków obcych, poznawali geografię kulturę i obyczaje tego regionu Europy. Było to możliwe dzięki projektowi rozwoju kompetencji kluczowych „Rozwiń skrzydła w ramach ponadnarodowej mobilności”. Tytuł zachęcał do podróży a uczniów nawet nie trzeba było zachęcać, bo wszyscy mieli chrapkę na tę eskapadę.

Wśród różnorodnych zajęć dużo miejsca poświęcono nauce języków obcych i przedmiotów ścisłych oraz integracji młodzieży z rówieśnikami z Grecji. Wystarczyło też czasu na zajęcia z informatyki, przyrody i geografii, historii, plastyki, muzyki a nawet zajęcia techniczne. Wszystko to wpisywało się w realizację szkolnej podstawy programowej, z tą różnicą że sięgnięto bo metody mniej formalne a jak najbardziej skuteczne.

Zgodnie z tytułem zadania jego głównym celem było podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, poprzez zrealizowanie zagranicznych mobilności. By zrealizować ten ambitny cel 20 uczniów oraz 4 opiekunów, pełniących role osób towarzyszących (opieka nad uczniami, mentoring, monitoring realizowanego programu i warunków) wyruszyło w podróż na odległy ląd. Zdobyte w tej podróży doświadczenia i umiejętności bez wątpienia były jak rozwijanie skrzydeł by odważnie wznosić się ponad przeciętność. Uczniowie już teraz marzą o kolejnych podróżach.Źródło: SP Ciechanowiec
Oprac. ABol
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.