Łuków

Uczeń ZS nr 1 w Łukowie finalistą konkursu historycznego

Region Pt. 17.03.2023 07:49:11
17
mar 2023

Jakub Pietrzak, uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie znalazł się w gronie finalistów „Siedleckiego Konkursu Historycznego”. Jury konkursu doceniło jego esej na temat „Od symbiozy do antagonizmu. Relacje polsko - ukraińskie na przestrzeni dziejów.”

„Siedlecki Konkurs Historyczny” zorganizowały po raz kolejny Instytut Historii Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków im. gen. Władysława Andersa. Uczestnicy tegorocznej edycji zmierzyli się z tematem „Od symbiozy do antagonizmu. Relacje polsko - ukraińskie na przestrzeni dziejów”. Konkurs był skierowany do uczniów szkól średnich z województw mazowieckiego i lubelskiego.

Ogłoszenie wyników „Siedleckiego Konkursu Historycznego” odbyło się 15 marca na Wydziale Nauk Humanistycznych UPH. Wśród 17 finalistów konkursu znalazł się Jakub Pietrzak, uczeń klasy 1Tel ZS1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie. Jakub i sprawująca nad nim opiekę merytoryczną nauczycielka historii Inga Bartosiewicz, otrzymali dyplomy uznania Instytutu Historii oraz nagrody książkowe.Warto wspomnieć, że dwa pierwsze miejsca w tegorocznej edycji „Siedleckiego Konkursu Historycznego” zajęły uczennice z Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim. Pierwsze miejsce zajęła Oliwia Kachniarz, a drugie – Anna Brodzik. Opiekunem obu uczennic jest nauczyciel Marcin Gomółka.

zdjęcia i informacja: ZS 1 Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
historia Niedz. 19.03.2023 17:24:16

Bardzo serdecznie gratuluję uczniowi i wspaniałej osobie ,która kierowała młodym talentem.