Siemiatycze

Tymczasowy areszt za rozbój

Region Pt. 22.03.2024 11:24:59
22
mar 2024

Siemiatyccy policjanci zatrzymali podejrzanego o rozbój. Napastnik zaatakował swojego znajomego, z którym wcześniej pił alkohol. Zabrał mu telefon i pieniądze. Na wniosek śledczych wobec 19-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

Siemiatyccy policjanci otrzymali informację, że na jednej z ulic w mieście nietrzeźwa osoba prosi o pomoc. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że domofonem zadzwonił mężczyzna, twierdził, że został pobity i okradziony. Na miejscu policjanci ustalili, że pokrzywdzony wcześniej pił alkohol z poznanym tego dnia mężczyzną. Twierdził, że gdy miał już dość, postanowił opuścić mieszkanie. Gdy wychodził z posesji, jego kompan zaatakował go uderzając i kopiąc po głowie. Mieszkaniec gminy Drohiczyn stracił przytomność, a kiedy się ocknął zauważył, że skradziono mu telefon komórkowy i pieniądze. Wtedy poprosił o pomoc. Mundurowi ustalili sprawcę i chwilę później zatrzymali go w innej części miasta. Odzyskali też skradziony telefon, który napastnik porzucił. Sprawcą okazał się dobrze znany policjantom 19-latek. Kilka dni wcześniej został zatrzymany po pościgu za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Mieszkaniec gminy Nurzec-Stacja trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę. Decyzją sądu 19-latek trafił na 3 miesiące do aresztu.

Źródło: KPP Siemiatycze

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.