Siemiatycze

Trwają remonty dróg w przygranicznej części powiatu siemiatyckiego

Region Pon. 08.07.2024 14:53:44
08
lip 2024

Trwają remonty dróg powiatowych w powiecie siemiatyckim w strefie przygranicznej. Jak wyjaśnia Arkadiusz Żero z Powiatowego Zarządu Dróg inwestycje te realizowane są dzięki wsparciu rządowemu.

- To remonty dróg zniszczonych podczas budowy zapory na granicy. Na terenie gminy Mielnik to ciąg dróg Mielnik – Sutno – Niemirów, na terenie gminy Nurzec Stacja, to droga Tokary – Klukowicze i od rzeki Pulwa do granicy powiatu, a także na terenie gminy Milejczyce ulica Parkowa oraz Milejczyce – Rogacze i Rogacze – Miedwieżyki – mówił Arkadiusz Żero.

Zadania te wykonuje powiat. Powiatowe drogi są też modernizowane przez trzy gminy, które skorzystały z tego samego rządowego programu. To gminy: Mielnik, Milejczyce i Nurzec Stacja. W wyniku prowadzonych prac wyremontowanych zostanie łącznie około 43 km dróg.

O inwestycjach drogowych realizowanych w powiecie siemiatyckim, szczególnie o tych we wschodniej części powiatu na terenie gmin przygranicznych, ale też o innych inwestycjach dotyczących powiatowej infrastruktury drogowej z Arkadiuszem Żero zastępcą dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Foto: Powiat Siemiatycki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Społecznik Czw. 11.07.2024 12:49:44

Tylko i wyłącznie zasługa poprzedniego zarządu i Rady Powiatu. Wykonano i wykonuje się kilkadziesiąt km dróg powiatowych.

Radosław Śr. 10.07.2024 15:17:06

Wspaniałe w końcu po dwóch latach ruszył ten remont tej najbardziej rozwalonej drogi na świecie. Cudownie że cała Polska skończyła remonty i ... została ruszona. Brawo dla nieudaczników siemiatyckich za najgorzej zażądzanych drogach na Podlasie. Ja się pytam kto będzie do ciężkiej ... nędzy to odśnieżał w zimę? Znowu strategi zrobimy po kilku latach ... to strzeli. Pozdrawiam.

super Pon. 08.07.2024 12:04:22

Brawo za skuteczność dla poprzedniego zarządu, bo to im zawdzięczamy

Najnowsze informacje

Facebook