Siemiatycze

Targi Szkół Powiatu Siemiatyckiego

Region Wt. 26.03.2024 18:02:35
26
mar 2024

Z inicjatywy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Siemiatyczach przy wsparciu Powiatu Siemiatyckiego oraz ze współpracy ze szkołami i przedsiębiorcami z terenu powiatu, we wtorek 26 marca odbyły się Targi Szkół.

Na kilka godzin sala konferencyjna w budynku Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach zamieniła się w przestrzeń do prezentacji oferty edukacyjnej i oferty przyszłych zawodów. Swoje stoiska przygotowały szkoły średnie, firmy i służby mundurowe. Uczniowie mogli poznać bliżej ofertę Zespołu Szkół w Siemiatyczach, Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach, Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie i Szkoły Branżowej prowadzonej w Siemiatyczach przez ZDZ Białystok.

Targi otworzył dyrektor Poradni, Rafał Zaremba, dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przygotowanie oraz szkołom podstawowym z powiatu, które w komplecie zjawiły się na tym wydarzeniu.

Do korzystania z oferty szkół średnich działających na terenie powiatu siemiatyckiego zachęcał starosta Marek Bobel, zwracał uwagę na inwestycje prowadzone w szkołach i ich doposażanie. To wszystko dla was, podkreślał starosta zwracając się do uczniów.

Dobre kształcenie wymaga dobrego zaplecza, szkoły potrzebują dobrych pracowni i wyposażenia, a szkoły na terenie powiatu siemiatyckiego mają taką bazę powiedziała Radiu Podlasie, Agnieszka Czapiuk doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Siemiatyczach. Jak zaznaczyła, wybór szkoły i zawodu nie jest dziś prosty, bo trzeba się liczyć z tym, że na etapie aktywności zawodowej trzeba będzie zmieniać zawód i dostosowywać się do potrzeb rynku pracy. Z tego wynika konieczność zdobywania kluczowych kompetencji, które mogą być przydatne w wielu zawodach, trzeba dbać o to, by być atrakcyjnym na rynku pracy – wyjaśniała rozmówczyni.
W szkołach podstawowych od kilku lat obowiązkowe jest doradztwo edukacyjno zawodowe, w realizacji tego przedmiotu placówki mogą korzystać ze wsparcia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, uczniowie też mogą liczyć na indywidualne konsultacje. Jedną z forma wsparcia młodych ludzi w ich pierwszych tak znaczących wyborach są też organizowane od kilku lat Targi Szkół.

Przy okazji siemiatyckich Targów Szkół z Agnieszką Czapiuk rozmawiała Agnieszka Bolewską-Iwaniuk.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Maciej Pt. 29.03.2024 08:13:12

Bardzo potrzebna i dobrze zorganizowana impreza . Dobre kształcenie wymaga dobrego zaplecza, szkoły potrzebują dobrych pracowni i wyposażenia, a szkoły na terenie powiatu siemiatyckiego to mają .

mamej Wt. 26.03.2024 18:00:39

wiadomo u policji pusto, do policji najlepiej to w milejczycach szukac