Siemiatycze

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Siemiatyczach zorganizowała Tydzień Życzliwości

Region Czw. 19.01.2023 18:05:39
19
sty 2023

W Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach trwa promocja życzliwości i kultury osobistej na co dzień. W ostatnim tygodniu przed feriami szkoła zorganizowała Tydzień Życzliwości. Pomysłodawcy tej akcji zachęcającą do okazywania sobie prostych gestów życzliwości, jak uśmiech czy mówienie dzień dobry, by być życzliwym na co dzień – w szkole, w domu i na ulicy.

W szkole stworzono katalog dobrych uczynków, drzewo życzliwości oraz skrzynkę z życzeniami. Uczniowie losują karteczki z prostymi zadaniami np. „powiedz komuś miłe słowo”, „podziękuj za przysługę”, „przepuść w kolejce po obiad”, a po wykonaniu zadania przypinają karteczkę na specjalną tablicę, która powoli się zapełnia. Piszą też życzenia i podziękowania na kolorowych sercach i przyklejają do drzewa życzliwości, które dzięki temu z każdym dniem rozkwita. Przez cały tydzień uczniowie i kadra biorący udział w akcji potwierdzają to ubierając się we wskazany na dany dzień kolor np. środzie towarzyszy kolor zielony i hasło – bądź wdzięczny.

Inicjatorkami Tygodnia Życzliwości są nauczyciele, wśród nich pedagog Sylwia Ługowska i zajmująca się doradztwem zawodowym Dorota Ryciuk. Kadra dostała zielone światło od dyrekcji, a dyrektor SP1 Radosław Kondraciuk już teraz zapowiada, że działanie to zostanie na stałe wprowadzone do programu profilaktycznego szkoły.

Czy uczniom się to podoba? Sądząc po obleganej tablicy z zadaniami, czy rozkwitającym drzewie szczęścia – nawet bardzo. Jak ta inicjatywa wpływa na uczniów sprawdzała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, która w Tygodniu Życzliwości odwiedziła Siemiatycką „Jedynkę”. POSŁUCHAJ.


ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.