Siemiatycze

Szczęśliwy finał poszukiwań 79-latka

Region Pon. 13.11.2023 13:09:33
13
lis 2023

Szczęśliwie zakończyły się wieczorne poszukiwania 79-letniego mieszkańca gminy Hajnówka. Mężczyzna w niedzielę rano wyszedł na spacer i ślad po nim zaginął. Po kilku godzinach nieobecności zaniepokojona żona poprosiła o pomoc policjantów. Mundurowi odnaleźli seniora na jednej z dróg leśnych. 79-latek bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny.

W niedzielę, 12 listopada przed godz. 17.00, hajnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 79-letniego mieszkańca gminy Hajnówka. Z relacji żony wynikało, że mężczyzna około 9.00 wyszedł na spacer prawdopodobnie do pobliskiego lasu i do chwili obecnej nie wrócił. Początkowo syn szukał 79-latka na własną rękę. Utrudnieniem w lokalizacji mężczyzny było to, że nie miał przy sobie telefonu. Po kilku godzinach bezskutecznych poszukiwań rodzina poprosiła o pomoc hajnowskich policjantów. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze z Hajnówki, a także pełniący służbę „na granicy” mundurowi z Krakowa, Kielc, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska i Poznania. Policjanci sprawdzali okoliczny las oraz drogi dojazdowe.

Po kilku godzinach od zgłoszenia hajnowscy funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę na jednej z dróg leśnych, w rejonie Rezerwatu Przyrody Lipiny. Na szczęście 79-latek nie potrzebował pomocy medycznej i bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny.

O poszukiwaniach tych informowaliśmy w portalu już w niedzielę, gdy Policja prosiła o pomoc w prowadzonej akcji.

Źródło: KPP Hajnówka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook