Siemiatycze

Spowodowała kolizję. Miała 3 promile

Region Czw. 27.06.2024 11:22:04
27
cze 2024

Do 3 lat kary pozbawienia wolności grozi 34-latce, która spowodowała kolizję po alkoholu. Kobieta na jednej z głównych dróg w Siemiatyczach, jadąc Toyotą uderzyła w Volvo. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jej organizmie. Straciła prawo jazdy. O dalszym jej losie zadecyduje sąd.

Siemiatyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów na ulicy Ciechanowieckiej w Siemiatyczach. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jadąc za Toyotą zauważył, że kierowca ma problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazd. W pewnym momencie kierowca Toyoty zatrzymał się na drodze i zaczął cofać uderzając w Volvo zgłaszającego. Okazało się, że siedząca za kierownicą auta 34-latka była pijana. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała 3 promile alkoholu w organizmie. Straciła prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ochronić jej życie, bądź zapobiec tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym z udziałem niewinnych osób.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.