Siemiatycze

Spotkanie przedświąteczne osób niewidomych w Siemiatyczach

Region Pon. 12.12.2022 16:19:32
12
gru 2022

W poniedziałek, 12 grudnia w Siemiatyczach odbyło się opłatkowe spotkanie integracyjne osób niewidomych i słabowidzących. Podobne spotkania organizowane są z reguły dwa razy w roku. W Siemiatyczach członkowie związku spotykają się jesienią, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski i zimą, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem.

Do Siemiatycz zaproszono członków związku z całego powiatu siemiatyckiego i przedstawicieli białostockiego zarządu. Joanna Terlecka, wieloletnia przewodnicząca terenowego Koła PZN troszczy się, by zaproszenia dotarły do wszystkich zainteresowanych, do każdego dzwoni nawet kilkukrotnie by przypomnieć o spotkaniu i podkreślić, jak wyczekiwana jest każda osoba. Spotkania te dają osobom niewidomym i słabowidzącym możliwość bycia razem, w grupie, która w pełni ich rozumie i akceptuje.
W grudniowy poniedziałek, gdy śnieg sypnął w całym regionie nie każdy znalazł możliwość dotarcia do Siemiatycz, bo osoby niewidome i słabowidzące jak mało kto borykają się z problemem wykluczenia komunikacyjnego. Jednak pomimo trudności spotkanie doszło do skutku, obecni byli członkowie związku wraz z opiekunami i zaproszeni goście. Z życzeniami do Siemiatycz przyjechała Prezes Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Bielsku Podlaskim – Irena Korniejew-Nikitiuk wraz z Sekretarzem Koła Aliną Tarantowicz.
Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólny posiłek, upominki dla członków Koła, kolędowanie i długie serdeczne rozmowy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.