Siemiatycze

Siemiatycze i okolice – spadł śnieg, ale drogi są przejezdne

Region Sob. 18.11.2023 09:45:06
18
lis 2023

W powiecie siemiatyckim od wczoraj pada śnieg, drogi są przejezdne. Śnieg zaczął podać w piątek rano, 17 listopada, w ciągu dnia opady ustały by wrócić w godzinach wieczornych. Według piątkowych prognoz pogody można było spodziewać się nawet od 10 do 15 cm przyrostu pokrywy śnieżnej, jednak skończyło się na kilku centymetrach białego puchu.

Temperatura w Siemiatyczach w sobotę utrzymuje się w okolicach 0. Śnieg na drogach topi się, są one czarne, przejezdne, ale mokre. Może być to uciążliwe zarówno dla kierowców jak i dla pieszych, bo na nierównościach tworzą się kałuże. Śnieg nadal pada.

Pierwszy śnieg to zawsze wyzwanie dla kierowców, którzy muszą dostosować się do panujących warunków drogowych. Zapominalscy zmieniają opony na zimowe, w zakładach zajmujących się wymianą opon mogą tworzyć się kolejki.

Sobota, 18 listopada to też kolejny dzień policyjnej akcji „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”, w wybranych stacjach kontroli można bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia pojazdów – adresy dostępne są na stronach Podlaskiej Policji oraz na stronie KPP w Siemiatyczach https://siemiatycze.policja.gov.pl/

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.