Kultura

Siemiatycka biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Halickim

Region Wt. 14.05.2024 10:07:01
14
maj 2024

We wtorek, 14 maja o godz. 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach odbędzie się wieczorek poetycki i spotkanie autorskie z Andrzejem Halickim.


Andrzej Halicki jest doktorem nauk prawnych, a także autorem książek poświęconych administracji publicznej oraz czterech tomów poezji: „Miłość i inne przypadki” (2019), „Westchnienie” (2020), „Ludzie bezcelowi” (2021), „Między ciszą i milczeniem” (2022). Jego wiersze regularnie ukazywały się w renomowanych czasopismach, takich jak Podlaski Kwartalnik Kulturalny, Podlasianin, oraz różnych antologiach. Zdobył uznanie jako laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. w Zielonej Górze, Gniewinie, Nowej Rudzie, Łochowie, Kłobucku i Ostrołęce.

Bohater spotkania poza działalnością literacką, angażuje się społecznie, biorąc udział w kwestach charytatywnych oraz działając jako wolontariusz w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jest również aktywny w zgłaszaniu projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Jest autorem licznych petycji adresowanych do władz publicznych oraz książek poruszających tematykę obywatelską, takich jak: „Społeczeństwo obywatelskie w Białej Podlaskiej”, „Budżet obywatelski Białej Podlaskiej”, „Bialski Przewodnik Obywatelski”, „Historia niejednej petycji czyli jednostka próbuje zmienić świat”.

Andrzej Halicki jest też inicjatorem „Czwartków Obywatelskich”, cyklicznych spotkań z mieszkańcami, na których omawiane są istotne kwestie społeczne, takie jak bezpieczeństwo, komunikacja miejska oraz jakość lokalnego prawa.źródło: MBP Siemiatycze

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
informacja Wt. 14.05.2024 11:24:55

To polityk, ekonomista, przedsiębiorca, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, w latach 2014–2015 minister administracji i cyfryzacji, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.