Siemiatycze

Sesja Podlaskiego Sejmiku odroczona do 27 listopada

Region Wt. 14.11.2023 15:28:56
14
lis 2023

Z powodu zbyt małej frekwencji w wtorek, 14 listopada sesja nadzwyczajna Sejmiku Województwa Podlaskiego nie mogła się odbyć.

Sejmik Województwa Podlaskiego zwołano na wniosek ośmiu radnych. W programie znalazły się dwa punkty:
- Ślubowanie nowych Radnych Sejmiku Województwa Podlaskiego,
- Informacja Marszałka Zarządu Województwa Podlaskiego na temat sytuacji finansowej i strategii rozwoju spółki PKS NOVA S.A.

Żaden z zaplanowanych punków nie został zrealizowany. O godzinie 14.00, gdy miała zacząć się sesja, po sprawdzeniu obecności okazało się, że na sali obrad jest dziesięciu z trzydziestu radnych. Przewodniczący Sejmiku Bogusław Dębski zdecydował, że zebrani poczekają 5 minut na radnych, którzy być może spóźnią się na obrady. Po tym czasie i krótkiej dyskusji z obecnymi radnymi, przewodniczący poinformował, że Sejmik nie może obradować i konieczne jest odroczenie obrad.

Także radni elekci w tym dniu, nie mogli złożyć ślubowania, bo zgodnie z regulaminem ślubowanie odbywa się na sesji, a ta nie mogła się odbyć.

Przewodniczący poinformował o odroczeniu sesji do 27 listopada. Radni mają się wówczas zebrać o godzinie 13.00.

Radny Pilecki zapowiedział, że złożony zostanie kolejny wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

Tego dnia podczas sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego ślubowanie miała złożyć m.in. Agnieszka Sitarska z Siemiatycz, która w wyborach samorządowych w roku 2018 startowała z listy Koalicji Obywatelskiej zdobywając 1924 głosy. W Sejmiku zastąpi Macieja Żywno, który startował do Sejmiku z tej samej listy, a w ostatnich wyborach parlamentarnych z listy Trzeciej Drogi reprezentując Polskę 2050 zdobył mandat senatora.

Grafika: Województwo Podlaskie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.