Siemiatycze

Seniorzy podzieli się opłatkiem

Region Czw. 15.12.2022 16:54:27
15
gru 2022

Wśród nocnej ciszy... tę bliską wszystkim kolędę zaśpiewano wspólnie podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Siemiatyczach. Spotkanie odbyło się w czwartek, 15 grudnia i było to pierwsze spotkanie opłatkowe w tym gronie po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią.


Tradycyjnie z uśmiechem i dużą serdecznością powitała zebranych prezes siemiatyckiego oddziału Związku Emerytów Irena Bator, która składając wszystkim życzenia dziękowała za życzliwość lokalnych władz, instytucji i osób prywatnych. Wspominając, tych którzy opuścili już wspólnotę, ich pamięć wyrażono chwilą ciszy - to symboliczna i bardzo wymowna chwila na każdym spotkaniu Związku, ten symboliczny gest przywołuje pamięć o nieobecnych i podkreśla, że nadal żyją oni w sercach i wspomnieniach bliskich. Świąteczno-noworoczne życzenia składali zaproszeni goście, a księża kościoła katolickiego i prawosławnego odczytali fragment Ewangelii i poprowadzili modlitwę.

Wszyscy zebrani zasiedli przy pięknie i suto zastawionych stołach, gdzie na każdym talerzyku znalazł się kawałek białego opłatka i prosfory. Z racji na trwający sezon grypowy i inne infekcje, które niestety potrafią prześladować seniorów opłatkiem podzielono się symbolicznie z osobami siedzącymi najbliżej.

Było na tym spotkaniu wiele serdeczności i ciepła, życzeń płynących z głębi serca a wśród nich najczęściej powtarzały się słowa – zdrowia i życzliwości, by ludzie byli dal siebie ludźmi, by w każdym sercu rodził się Pan Jezus. Śpiewano kolędy i czytano wiersze, dzieląc się swoimi talentami i pasjami.

Spotkanie zorganizowano w Siemiatyckim Ośrodku Kultury dzięki wsparciu finansowemu powiatu siemiatyckiego i jednego z lokalnych banków.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.