Siemiatycze

Rolnicy protestowali w powiecie siemiatyckim i całym województwie podlaskim

Region Czw. 25.01.2024 13:33:55
25
sty 2024

W środę, 24 stycznia w powiecie siemiatyckim podobnie jak w kilku innych miejscach w województwie podlaskim odbył się Ogólnopolski Strajk Rolników. W samo południe rolnicy przejechali szpalerem ciągników przez centrum Siemiatycz. Ich trasa zaczęła się w okolicach miejscowości Skiwy, przejechali drogą wojewódzką 690, dalej drogą krajową 19 przez Plac Jana Pawła II w Siemiatyczach, ulicą 11 Listopada do parkingu za miastem.

Ciągniki oznakowane były biało – czerwonymi flagami i transparentami z hasłami, jak np.: „Unijna polityka zniszczy ziemię i polskiego rolnika”, „Polski rolnik chce godnie żyć”, „Polskie zboże – polski chleb”, „Głód poczujesz – rolnika uszanujesz”, „Stop dla towarów rolno – spożywczych z Ukrainy”.

Mieszkańcy powiatu siemiatyckiego uczestniczyli też w proteście rolników w innych miastach, jak powiedziała jedna ze słuchaczek Katolickiego Radia Podlasie biorąca udział w proteście w Białymstoku było tam mniej ciągników, a więcej aut z flagami. Słuchaczka cytuje też jednego z przechodniów, który powiedział widząc protestujących:
- Ciekawe, która telewizja pokaże prawdziwą relację?

O postulatach rolników pisaliśmy w naszym portalu TUTAJ

Wg danych Podlaskiej Policji o ilości ciągników w zgromadzeniach w ramach protestu w województwie podlaskim w miejscowości Kolonia Rakowicze w powiecie hajnowskim było 21 ciągników rolniczych; w Białymstoku - 27 ciągników, w Bielsku Podlaskim - 180 ciągników; w Siemiatyczach - 112 ciągników; w Krynkach w powiecie sokólskim - 11 ciągników.Foto: Wojciech Zaremba
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
JANKO Pt. 26.01.2024 06:58:24

CHŁOPAKI TAK TRZYMAĆ 👍