Siemiatycze

Rodzinny Piknik w Siemiatyczach

Region Niedz. 02.06.2024 19:57:35
02
cze 2024

Z okazji Dnia Dziecka - święta wszystkich dzieci – małych i dużych w Siemiatyczach zorganizowano piknik rodzinny „Bądźmy Razem”. Piknik na miejskim placu zabaw za amfiteatrem (przy ul. Grodzieńskiej) odbył się w niedzielę, 2 czerwca.

Zarówno miejsce jak i czas sprzyjają dobrej zabawie i spędzeniu czasu z najbliższymi – rodziną i znajomymi. Korzystać można z wielu atrakcji dla dzieci, a chętnych do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia nie brakuje. Poza wszystkimi urządzeniami na stałe zainstalowanymi na placu zabaw są też dmuchane zjeżdżalnie, mega gry planszowe, malowanie twarzy, robienie biżuterii, malowanie aniołków gipsowych, konkursy z nagrodami. Jest też wata cukrowa, są hot dogi i popcorn.

Piknik organizuje Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Miasto Siemiatycze wraz z miejskimi jednostkami, wśród których są SOK, MOSiR, PK, Młodzieżowa Rada Miasta, Kluby Seniora, szkoły, przedszkola, świetlice i wielu, wielu wolontariuszy a także Sanepid i Straż Pożarna. Wydarzenie zostało też wsparte finansowo przez Województwo Podlaskiego.

Po raz pierwszy piknik taki, który był jednocześnie Diecezjalnym Dniem Dziecka w Siemiatyczach odbył się w 2005 roku. Po niemal dwudziestu latach można powiedzieć, że jest to już tradycyjna akcja Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, która na dobre zagościła w kalendarzu miasta Siemiatycze i diecezji drohiczyńskiej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.