Siemiatycze

Raz w miesiącu w Ciechanowcu odbywa się Festiwal Staroci

Region Wt. 13.12.2022 10:15:39
13
gru 2022

Raz w miesiącu w Ciechanowcu na miejskim targowisku odbywa się Festiwal Staroci. Jedną z inicjatorek jego powstania była Anna Lipska ze Skórca (niewielkiej wsi koło Ciechanowca). Pierwszy festiwal odbył się w maju 2021 roku i od tej pory organizowany jest systematycznie. Jak powiedziała jego pomysłodawczyni – wystawcy są tu zawsze, żeby klienci wiedzieli, że nie jest to impreza okazjonalna, ale na stałe związana z Ciechanowcem.

Pan Janusz co miesiąc przyjeżdża z Wysokiego Mazowieckiego szukając czegoś dla siebie lub znajomych, w rozmowie z Radiem Podlasie zwrócił uwagę na różnorodność towaru i modę na rzeczy, które kiedyś lądowały w koszu, a dziś są poszukiwane i chętnie kupowane.

Na festiwalu spotykają się hobbyści, kolekcjonerzy, pasjonaci staroci i przedmiotów z duszą. To miejsce, gdzie można kupić sprzedać lub wymienić niemal wszystko – meble, naczynia, sztućce, narzędzia, instrumenty, buty, futra, zegarki, figurki, książki, wydawnictwa czy płyty. Na kiermaszu obowiązuje tylko jedno ograniczenie – nie można sprzedawać przedmiotów, które są objęte dodatkowymi zezwoleniami lub akcyzą.

Festiwal Staroci w Ciechanowcu odbywa się cyklicznie, kolejny zaplanowano w niedzielę, 18 grudnia.

Ryneczek w Ciechanowcu odwiedziła Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.