Siemiatycze

Przystanek Historia - powracamy po swoich

Region Śr. 22.03.2023 13:55:29
22
mar 2023

28 marca w Siemiatyczach odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Przystanek Historia”. Prelekcję na temat prac poszukiwawczych Wydziału Kresowego Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN wygłosi Marek Nadolski.

Zadaniem Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej jest przywracanie pamięci o polskich bohaterach, a nade wszystko przywracanie tożsamości ofiar. Co roku zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN organizuje badania w blisko pięćdziesięciu lokalizacjach – w kraju i za granicą. Prace poszukiwawcze realizowane przez Wydział Kresowy przeprowadzono dotąd na Litwie, Łotwie, Białorusi, Ukrainie i w Gruzji.

Nie są to jednak działania, w których udział biorą tylko archeolodzy i antropolodzy. Zanim rozpoczną się badania terenowe, do akcji wkraczają pracownicy wydziału logistyki. To oni dbają o uzyskanie niezbędnych do realizacji zadań umów, zgód i pozwoleń – zarówno od instytucji, jak i osób prywatnych. Organizują transport, zapewniają wyposażenie oraz potrzebny do pracy sprzęt, narzędzia i zaplecze socjalne - właśnie o tym będzie można dowiedzieć się więcej podczas wykładu w Siemiatyczach.

Spotkanie „Przystanek Historia” odbędzie się Siemiatyckim Ośrodku Kultury przy ul. Zaszkolnej 1 we wtorek 28 marca o godzinie 16.30. Organizatorami cyklicznych lekcji są – IPN Białystok i Siemiatycki Ośrodek Kultury.Źródło: SOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.