Siemiatycze

Przy szkołach prowadzonych przez powiat siemiatycki powstaną kolejne obiekty sportowe

Region Czw. 07.12.2023 17:22:12
07
gru 2023

Powiat siemiatycki rozstrzyga przetargi na budowę kolejnych obiektów sportowych przy szkołach. Baza sportowa zostanie po raz kolejny powiększona dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, wyjaśnia starosta powiatu siemiatyckiego Marek Bobel.

- Mamy zewnętrzne dofinansowanie 8 mln zł z Rządowego Funduszu Strategicznego Polski Ład, do tego trzeba przesunąć trochę środków, bo po przetargu sumy okazały się wyższe niż planowaliśmy. Do końca sierpnia 2024 roku powstaną dwa boiska, przy czym jedno (przy Liceum w Siemiatyczach) to znacznie więcej niż boisko, bo to mały stadion.

Przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie powstanie główna w powiecie baza sportowa. Zbudowano już część boisk, siłownię zewnętrzną i wewnętrzną, planowane są też kolejne inwestycje.

- Boisko, które teraz zbudujemy, prawie „dopina” ten kompleks sportowy, ale zostaje jeszcze jedno - tzn. pełnowymiarowa hala sportowa, która jest niezbędna, bo sala, która w tej chwili jest przy ZST, jest malutka. Potrzeba zbudować halę i wiemy jak to zrobić. Chcemy to zrobić w przyszłej kadencji, a wtedy będzie to już komplet – znakomita baza sportowa na poziomie co najmniej wojewódzkim, a nawet szerzej.

Pełnowymiarowe boisko piłkarskie z oświetleniem i trybunami w Czartajewie ma kosztować prawie 6 mln zł, a stadion lekkoatletyczny i boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół w Siemiatyczach - prawie 3,4 mln zł. Na sesji rada głosowała nad przesunięciem dodatkowych środków na te zadania, które w wyniku przetargu kosztować mają więcej niż pierwotnie planowano. Zmiany te wprowadzono na sesji w środę, 6 grudnia.

Kolejne zadanie, które planowane jest przy Zespole Szkół w Siemiatyczach to budowa internatu.

O powstających przyszkolnych kompleksach sportowych ze starostą powiatu siemiatyckiego Markiem Boblem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Foto: ABol / Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkanka Siemiatycz Pt. 08.12.2023 05:25:49

Czekam zwłaszcza na te obiekty przy LO w Siemiatyczach. Wreszcie będzie dobre miejsce do biegania. Oby było dostępne dla osób z zewnątrz.

Najnowsze informacje

Facebook