Siemiatycze

Powiat siemiatycki kontynuuje realizację rozpoczętych inwestycji

Region Pt. 31.05.2024 10:13:29
31
maj 2024

- Będziemy kontynuować rozpoczęte inwestycje, tak by żadna pozyskana złotówka nie została zmarnowana - mówi starosta powiatu siemiatyckiego Mariusz Cieślik, zwracając m.in. uwagę na inwestycje dotyczące oświaty.

- Są poczynione inwestycje, które zaczął poprzedni zarząd i obecny zarząd, tak jak było obiecane postara się te wszystkie inwestycje dokończyć, żeby nie stracić żadnych pieniędzy pozyskanych przez wcześniejszy zarząd. Jeśli chodzi o szkoły to dotyczy to głównie Czartajewa, ale też innych placówek – zaznacza starosta.

Jak informuje wicestarosta siemiatycki Łukasz Zubik poza inwestycjami, których realizacja już trwa przygotowywane są też kolejne działania, czego efektem są umowy dotyczące projektów.

- Jednym z główniejszych jest opracowanie dokumentacji projektowej na modernizację budynku internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach, została już podpisana umowa. Drugą bardzo ważną dokumentacją jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół w Czartajewie. Fajnie że to się dzieje, że taka hala będzie mogła w przyszłości powstać. Warto też powiedzieć o bardzo istotnej kwestii Zespołu Szkół w Siemiatyczach, gdzie będzie realizowany przetarg odnośnie budowy internatu.

Zaawansowane inwestycje dotyczące placówek oświatowych to budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie i budowa boiska wielofunkcyjnego oraz bieżni i siłowni zewnętrznej przy Zespole Szkół w Siemiatyczach.

- Pierwsze tygodnie pracy nowego zarządu powiatu są też czasem przyglądania się pracy poszczególnych wydziałów powiatu i podległych placówek, by przeanalizować i usprawnić ich działanie - podkreśla starosta siemiatycki Mariusz Cieślik.

O pierwszych działaniach podejmowanych przez zarząd powiatu siemiatyckiego, który po wiosennych wyborach samorządowych ukonstytuował się 7 maja, ze starostą powiatu siemiatyckiego Mariuszem Cieślikiem i wicestarostą Łukaszem Zubikiem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


Fot: ABol/Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
mariusz Niedz. 02.06.2024 20:02:48

a z tymi boiskami w ZSZ w Siemiatyczach - czy dalej są pozamykane i nie można przyjść z dziećmi pograć? coś się stanie, jak będa otwarte?

o co chodzi? Pon. 03.06.2024 09:35:05

a co to jest ZSZ?

Adam Pt. 31.05.2024 18:28:03

A co z ulicą Kościuszki termin oddania drogi dawno minął może w końcu ktoś tą sprawę wyjaśni.