Siemiatycze

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy zakończył rok akademicki

Region Pon. 10.06.2024 09:44:49
10
cze 2024

Była to 15. edycja projektu, w którym wzięło udział 200 małych studentów. W sobotę, 9 czerwca, w uroczystości wręczenia dyplomów i zakończenia roku wzięli udział absolwenci Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego (PUD). Przedsięwzięcie koordynuje Politechnika Białostocka (PB), a dofinansowuje już od kilku lat Województwo Podlaskie. W wydarzeniu na Wydziale Elektrycznym PB uczestniczył marszałek województwa podlaskiego Łukasz Prokorym.

Jak podkreślił marszałek, ważnym jest popularyzowanie świata nauki i badań już wśród najmłodszych pokoleń.
–Gratuluję wszystkim uczestnikom udziału w tej inicjatywie dzięki, której mogliście zgłębiać tajniki wiedzy i rozwijać się. Jestem przekonany, że nowe umiejętności będą owocowały w przyszłości, a zdobyte doświadczenia wpłyną na to, że wasze życie będzie ciekawe, przepełnione pasjami i ciekawą pracą – mówił.
Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to inicjatywa realizowana od 2009 r. Jej głównym założeniem jest edukacja i rozwój kreatywności dziecięcej. Tegoroczny projekt objął piętnaście weekendowych spotkań. Województwo Podlaskie po raz kolejny wsparło przedsięwzięcie kwotą 30 tys. zł.

Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk pogratulowała uczestnikom projektu i życzyła udanych wakacji.
–Liczę, że dzięki zdobytej tu wiedzy i umiejętnościom wasze wakacje będą ciekawsze i pełne interesujących wrażeń.
W roku akademickim 2023/2024 uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych uczestniczyli w różnego rodzaju wykładach i warsztatach. Były to m.in.: zajęcia z podstawowych praw mechaniki czy matematyki. Podczas spotkań mieli okazję sprawdzić, jak wygląda obieg wody w przyrodzie, a z Klasą Konfucjańską Politechniki Białostockiej wybrać się na wycieczkę do Chin. Wielu wrażeń dostarczyły zajęcia z judo, podczas których poznali podstawowe zasady tej sztuki walki. Uczestnicy PUD poznali też bliżej atrakcje turystyczne Województwa Podlaskiego.

Mały absolwent z Bielska Podlaskiego mówił, że chętnie będzie kontynuował naukę na PUD w przyszłym roku.
– Wszystko mi się bardzo podobało. Mieliśmy różne wycieczki i zajęcia z mechaniki, elektryki, energetyki powietrznej, a to bardzo mnie interesuje. Poznałem też wielu nowych kolegów. Chciałbym w przyszłym roku móc tu przyjeżdżać, ale teraz będą wakacje i to jest najfajniejsze – dodał radośnie.
Uroczystość zakończenia roku akademickiego 2023/2024 była okazją do pogratulowania uczniom udziału w tej wielkiej przygodzie w świat nauki. Podziękowania i dyplomy odebrali uczestnicy czterech inicjatyw funkcjonujących w ramach PUD: Augustowski, Białostocki, Bielski i Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: zastępca prezydenta miasta Tomasz Klim, burmistrzowie Augustowa, Bielska Podlaskiego, Siemiatycz.
Źródło: www.podlaskie.eu
Foto: Paweł Krukowski / UMWP
Oprac.: Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.