Siemiatycze

Pijany rowerzysta zatrzymany przez policjantów słupskiej drogówki

Region Pt. 12.04.2024 09:35:21
12
kwi 2024

Od kilku dni służbę przy granicy polsko-białoruskiej pełnią policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy wspomagają tutejszych mundurowych w zapewnieniu bezpieczeństwa. Słupscy policjanci interweniowali wobec jadącego całą szerokością jezdni rowerzysty, który po zatrzymaniu się na poboczu nie potrafił zejść z roweru, przewrócił się i wpadł do rowu. Alkomat wskazał prawie 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Słupscy funkcjonariusze od kilku dni pełnią służbę przy granicy polsko-białoruskiej, gdzie wspierają policjantów z Podlasia w zapewnieniu bezpieczeństwa. Mundurowi prowadzą kontrole w wyznaczonych punktach w rejonie przygranicznym i reagują na popełniane tam przestępstwa i wykroczenia.

10 kwietnia rano uwagę funkcjonariuszy słupskiej drogówki, pełniących służbę na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce, zwrócił rowerzysta, który miał problem z jazdą prosto. Mężczyzna potrzebował całej szerokości jezdni, aby utrzymać równowagę na swoim jednośladzie. Policjanci poprosili go, aby zatrzymał się w bezpiecznym miejscu na poboczu, nie spodziewali się jednak, że 55-latek po zejściu z roweru i dotknięciu ziemi całkowicie straci równowagę i wpadnie wraz z rowerem do przydrożnego rowu. Po udzieleniu pomocy przy wyjściu z rowu oraz wyciągnięciu roweru, funkcjonariusze zbadali rowerzystę alkomatem, który wskazał, że w jego organizmie znajduje się blisko 3,5 promila alkoholu.

W związku z popełnionym wykroczeniem 55-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a żeby uniknąć kolejnych niebezpiecznych sytuacji, w towarzystwie funkcjonariuszy, wraz z rowerem został odwieziony do domu, gdzie zajęła się nim rodzina.Źródło: KPP Słupsk
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.