Garwolin

Park miejski w Pilawie zrewitalizowany

Region Śr. 29.05.2024 11:22:29
29
maj 2024

Samorząd miasta i gminy Pilawa realizuje obecnie kilka dużych inwestycji infrastrukturalnych, na które zapisano w budżecie niemal 49 mln zł. Jedną z nich, która dobiega końca, jest rewitalizacja starej części parku przy dworcu kolejowym wraz z pomnikiem, który tam się znajduje.

Tak pokaźne środki na inwestycje związane są z realizacją dużych zadań, które gmina realizuje i jednym z nich jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej przed dworcem. W tym roku obejmuje ono rewitalizację starej części parku wraz z pomnikiem, który tam się znajduje, poświęcony Bohaterom Wojny 1939 -1945.

- W ramach zadania została wymieniona nawierzchnia chodników, które zostały poszerzone, zamontowano nowe balustrady, wykonany mostek na wyspę, dotychczasowa, istniejąca altana została wymieniona, dodatkowo wymieniliśmy również słupy oświetleniowe, zamontowany został monitoring, nowe ławki, kosze na śmieci. Koszt wykonanych robót, to kwota 2 103 317 zł brutto. Zadanie zrealizowane zostało przy większości dofinansowania ze środków samorządu województwa mazowieckiego, ponieważ na to zagospodarowanie otrzymaliśmy kolejne pieniądze ponad 3 mln zł, z czego część już została wydatkowana na tę inwestycję, którą w tej chwili kończymy i realizujemy. Pozostała będzie wydatkowana na dalszy etap, który również zamierzamy przy dworcu PKP zrealizować - mówi burmistrz Albina Łubian. Przygotowany projekt na rewitalizację parku przewidział pozostawienie głównych założeń urbanistycznych i elementów parku. Oddanie do użytkowania parku planowane jest na 2 czerwca. Tego dnia odbędzie w się w parku koncert oraz wieczorne kino plenerowe, a wszystko to w ramach obchodów 40-lecia nadania praw miejskich Pilawie. Natomiast 1 czerwca na stadionie miejskim zorganizowany będzie tradycyjny Dzień Dziecka, podczas którego będzie wiele atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Pilawa.

Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrz Albiną Łubian.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Garwolak Śr. 29.05.2024 09:41:18

Ładniejszy niż w Garwolinie.