Siemiatycze

Odprawa roczna i zmiana na stanowisku Komendanta Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach

Region Sob. 24.02.2024 09:19:06
24
lut 2024

Po roku na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach kpt. Grzegorz Szumarski zdał obowiązki służbowe. Odwołanie ze stanowiska odbyło się w piątek, 23 lutego po dokonaniu podsumowania rocznego funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu.

Decyzję komendantowi kończącemu służbę wręczył Komendant Wojewódzki PSP w Białymstoku p.o. st. bryg. Marcin Wierel. Po odczytaniu aktu odwołania ze stanowiska kpt. Szumarski uroczyście ucałował sztandar i zameldował o zdaniu stanowiska.

Pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach powierzono mł. bryg. Przemysławowi Trochimiakowi, który do tej pory był dowódcą JRG. Kpt. Grzegorz Szumarski podziękował strażakom za wspólną wieloletnią pracę, wspominał początki służby i kolejne lata pracy i awansu zawodowego. Dziękował samorządowcom i przedstawicielom innych instytucji za współpracę i wsparcie. Jak przypomniał, dzięki tym dobrym relacjom wiele spraw udawało się finalizować „na telefon” bez straty czasu i zbędnych formalności. Podkreślał, że nie żegna się z mundurem, bo jest członkiem OSP Siemiatycze i OSP Oksiutycze, gdzie nadal będzie działał i służył zgodnie ze strażackim zawołaniem „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Strażak w szczególny sposób dziękował żonie za wsparcie, na które zawsze mógł liczyć.  Odchodzącemu komendantowi dziękowali strażacy z KP PSP Siemiatycze, przedstawiciele OPS, samorządowcy i inni obecni na spotkaniu.

Nie było to jedyne pożegnanie w siemiatyckiej KP PSP, w tym dniu na zaopatrzenie emerytalne po ponad 25 latach służby przeszli: mł. bryg. Tadeusz Bujno - starszy specjalista w Wydziale Operacyjnym i Przeciwdziałania Zagrożeniom i st. ogniomistrz Tomasz Mantur - dyżurny stanowiska kierowania. Strażakom w tym ważnym dniu towarzyszyły rodziny, a serdeczna atmosfera spotkania wskazywała, że cała strażacka brać to jedna rodzina.

Odczytane zostały akty mianowania 4 funkcjonariuszy na wyższe stanowiska służbowe. Awanse otrzymali:
kpt. Krzysztof Orzepowski
st. ogn. Mariusz Porowski
st. ogn. Marek Markiewicz
st. ogn. Ryszard Tokajuk

Wcześniej w KP PSP Siemiatycze odbyła się tzw. odprawa roczna, a więc roczne podsumowanie funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu.

W wydarzeniach tych uczestniczyli strażacy i cywilni pracownicy KP PSP Siemiatycze oraz zaproszeni goście m.in. Podlaski Komendant Wojewódzki PSP p.o. st. bryg. Marcin Wierel, druh Ernest Krauze - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, starosta siemiatycki Marek Bobel wraz z wójtami i burmistrzami z całego powiatu, Nadleśniczy Nadleśnictwa Nurzec, przedstawiciel Straży Granicznej, Policja, przedstawiciele grupy Siemiatycze 112 oraz rodziny strażaków.

Relację z rocznej oprawy siemiatyckich strażaków i uroczystej zbiórki związanej ze zmianą na stanowisku komendanta, przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

8 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Bezpartyjny Pon. 26.02.2024 04:09:22

Jak szybko się wspinał po drabince kariery to jeszcze szybciej spadł. Kto zadaje się a wielce nam panującym MB tak to się dzieje .

marek Niedz. 25.02.2024 14:47:25

To za długo nie porządził .Trochę dłużej jak dwutygodniowy rząd Morawieckiego. Najkrócej dowodzący w historii siemiatyckiej straży . Malunek i klimę zrobił - czapki z głów .

strażak Wt. 27.02.2024 05:59:26

Niestety nie jest najkrócej dowodzącym. Byli tacy którzy byli komendantami krócej. Jak się nie ma pojęcia to lepiej nie zabierać głosu.

Pozdrowienia z OSP Niedz. 25.02.2024 19:47:45

Grzesiek, byłeś świetnym komendantem!

Siemiatyczanin Niedz. 25.02.2024 02:19:44

I właśnie dlatego na takich stanowiskach powinien być konkurs! Nie ważne że komendant jest dobry ważne że nie "od nas"!

bogdan rolnik Niedz. 25.02.2024 11:50:54

pewnie władza się zmieniła to komendant tez musiał się zmienić

obatel Niedz. 25.02.2024 10:08:32

Komendant szykuje się na wójta.........

historyk Sob. 24.02.2024 12:43:45

A co tak szybko zdał? Nie podobała się praca ? Za mało płacili? Czy z nostalgii za byłą władzą?