Siemiatycze

Nowy wójt gminy Milejczyce chce postawić na turystykę

Region Czw. 25.04.2024 15:52:36
25
kwi 2024

Po zdobyciu niemal 60% głosów w drugiej turze wyborów stanowisko wójta gminy Milejczyce obejmie 36-letni Sebastian Sawicki. Nowo wybrany włodarz w rozwoju gminy chce postawić na turystykę ze strategicznym celem długofalowym w postaci powrotu do tradycji uzdrowiskowych gminy.

Jak przekonuje Sebastian Sawicki, gmina Milejczyce jest niewielką gminą, ale tkwi w niej duży potencjał. Przyszły włodarz chce słabe strony gminy wykorzystać jako jej atuty, np. oddalenia od miast, położenie na uboczu czy niewielkie zaludnienie uważa za atrakcyjne dla osób szukających wytchnienia.

Jak podkreśla Sebastian Sawicki, przejmując urząd w trakcie roku z ustalonym już budżetem i rozpoczętymi działaniami, chce skupić się na kontynuowaniu już rozpoczętych projektów, by potem wdrażać nowe zadania. Jak powiedział w rozmowie z Katolickim Radiem Podlasie, do realizacji tych zamierzeń potrzebna jest współpraca z sąsiednimi samorządami i samorządami wyższych szczebli. Już teraz od wielu potencjalnych partnerów otrzymał zapewnienia o gotowości tej współpracy.

W gminie Milejczyce o stanowisko wójta ubiegało się pięcioro kandydatów. W pierwszej turze wyborów, nikt nie zdobył poparcia które dawałoby zwycięstwo. W drugiej turze zmierzyli się Jerzy Iwanowiec, dotychczasowy wójt i Sebastian Sawicki. Zwyciężył 36-letni, bezpartyjny Sebastian Sawicki startujący z komitetu „Przyszłość Dla Gminy”, na którego zagłosowało 59,65% wyborców. Frekwencja wyborcza w gminie Milejczyce wyniosła ponad 60%, w pierwszej turze była najwyższa w powiecie, w drugiej najwyższa w województwie podlaskim.

Z Sebastianem Sawickim, wybranym na wójta gminy Milejczyce rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Foto: S. Sawicki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.