Siemiatycze

Nowa jakość życia seniorów

Region Pt. 01.12.2023 15:30:09
01
gru 2023

Czy kluby seniora są potrzebne? Chyba nikt kto obserwuje pracę takich placówek nie ma wątpliwości, że są i to bardzo. W Czajach na terenie gminy Ciechanowiec powstały w tym roku Klub Seniora cieszy się dużą popularnością. Uczęszczają do niego mieszkańcy dwóch gmin: Ciechanowiec i Grodzisk, a tym samym dwóch powiatów: wysokomazowieckiego i siemiatyckiego.

Klub powstał w budynku, gdzie dawniej funkcjonowała szkoła podstawowa. Najstarsi mieszkańcy wsi Czaje Wólka, ale też Czaje Wieś mogą dziś razem spędzać czas tam, gdzie kiedyś uczyły się ich dzieci. Otwarcie klubu nastąpiło latem, a w długie jesienne wieczory – cieszy on jeszcze bardziej.

Przez lata opuszczony i zaniedbany budynek po zlikwidowanej szkole nabrał nowego blasku. Są tu zajęcia manualne i kulinarne, ćwiczenia pod czujnym okiem fizjoterapeuty, są spotkania z lekarzem, psychologiem czy kosmetyczką. Uzupełnieniem zajęć są wspólne wyjazdy do teatru, czy na koncert. W listopadzie seniorzy uczestniczyli też w Balu Seniora, na którym spotkali się z klubami z całej gminy Ciechanowiec.

Ten klub to też radość dla młodszego pokolenia, bo kiedy seniorzy spędzają razem czas w klubie, ich dzieci rozsiane po świecie nie martwią się o swoich bliskich. Członkowie, którzy bez problemu posługują się telefonami komórkowymi czy internetem, utrwalają na fotografiach i filmach swoje zajęcia i z dumą wysyłają dzieciom, wnukom czy znajomym.

Klub w Czajach odwiedziła Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.