Siemiatycze

Nietrzeźwy motorowerzysta uderzył w radiowóz. Miał blisko 2,5 promila

Region Czw. 14.05.2026 07:10:26
14
maj 2026

Niebezpieczny i skrajnie nieodpowiedzialny finał przejażdżki w gminie Perlejewo. Policjanci siemiatyckiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli motorowerzystę jadącego bez kasku. Mężczyzna postanowił jednak uniknąć spotkania z mundurowymi — manewr zakończył się uderzeniem w radiowóz i upadkiem na pobocze.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą rannemu kierowcy, który trafił karetką do szpitala. Szybko wyszło też na jaw, dlaczego mężczyzna próbował uniknąć kontroli. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

To nie był koniec problemów motorowerzysty. Podczas interwencji podawał fałszywe dane osobowe, a policjanci ujawnili również nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego pojazdu i wskazań drogomierza. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za popełnione wykroczenia.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że alkohol i kierownica to śmiertelnie niebezpieczne połączenie. Nietrzeźwi kierowcy narażają nie tylko własne życie, ale także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Mieszkaniec Pt. 15.05.2026 04:01:51

Jak w tym kabarecie.......posterunkowy był w ułamku sekundy na miejscu zdarzenia.... ;-) A motorowerzysta niech zagra w lotto....Trafił w radiowóz to może i 6 trafi.....

gotha Czw. 14.05.2026 05:12:39

z tresci artykulu wynika ze policjanci z siemiatycz specjalnie zajechali droge motorowerzyscie powodujac obrorzenia jego w zwiasku z tym policjanci beda podlegac karze - siemiatycka prokuratura do dziela