Siemiatycze

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Region Śr. 15.05.2024 17:26:23
15
maj 2024

Dzięki czujności zgłaszającego, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Siemiatyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pomiędzy Nurcem-Stacją a Siemiatyczami środkiem drogi jedzie kierowca Daewoo. Już po kilku minutach od zgłoszenia mundurowi na ulicy Górnej zauważyli opisywany pojazd. Po krótkiej rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 38-latka 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Siemiatycz stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że pijany kierowca na drodze jest ogromnym zagrożeniem. Mając podejrzenie, że jadący przed nami pojazd kierowany jest przez nietrzeźwego należy o tym natychmiast poinformować. Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Siemiatycze
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.