Siemiatycze

Nagrodzeni samorządowcy

Region Pon. 27.05.2024 16:42:29
27
maj 2024

27 maja co roku obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego, ustanowiony na pamiątkę pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów do rad gmin i miast 27 maja 1990 roku. Najlepsze życzenia prezydentom, burmistrzom, wójtom, radnym oraz wszystkim pracownikom samorządów w regionie składa wojewoda podlaski Jacek Brzozowski, który z okazji święta wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego, przyznane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Decyzją szefa MSWiA Tomasza Siemoniaka, Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego otrzymali wieloletni samorządowcy:
- Maria Ancipiuk - przewodnicząca Rady Miejskiej w Michałowie,
- Jarosław Dworzański - radny sejmiku województwa podlaskiego, były marszałek,
- Piotr Siniakowicz - burmistrz Siemiatycz.

- W Dniu Samorządu Terytorialnego jako wojewoda podlaski czuję wielką dumę, że mogę was gościć w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim, że możemy świętować razem w wolnym i demokratycznym kraju, a to jest również wasza zasługa, zasługa waszej ciężkiej pracy, oddania i służby na rzecz mieszkańców waszych miast, miasteczek i wsi - mówił podczas uroczystości wręczenia odznak wojewoda Jacek Brzozowski.

Z okazji święta samorządności podziękowania za dotychczasowe zaangażowanie otrzymali z rąk wojewody:
- Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku, przewodniczący Zarządu Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, członek Zarządu Związku Miast Polskich;
- Łukasz Prokorym - marszałek województwa podlaskiego, wcześniej przewodniczący Rady Miasta Białystok.

- Cechą dobrego samorządowca jest sprawczość, szybkie reagowanie na potrzeby mieszkańców, które oni właśnie znają najlepiej. Jeszcze raz dziękuję za Państwa pracę - dodał wojewoda.

W uroczystości w PUW wzięli udział także wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski oraz wicewojewoda Ewa Kulikowska.

27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych z 1990 r., obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. O ustanowieniu tego święta zdecydował 29 czerwca 2000 r. Sejm w specjalnej uchwale na 10-lecie odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. Podkreślił w niej znaczenie samorządów dla tworzenia lokalnych więzi i budowy silnego państwa. Obecnie w Polsce funkcjonuje 2477 gmin, 314 powiatów i 66 miast na prawach powiatu. W województwie podlaskim: 118 gmin, 14 powiatów i 3 miasta na prawach powiatu.


Źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
wyborca Pon. 27.05.2024 18:49:02

Brawo Panie Burmistrzu. Należy się Panu za Pana zasługi . Powodzenia

zasługi? Wt. 28.05.2024 13:12:44

hihihihihihi

Nevs4 Wt. 28.05.2024 15:02:17

??? Za jakie zasługi??? Odczucia jak sprzed 45 lat w dekadach PRL Wybrani przez naród są żeby wykonywać wolę narodu. Zasługi to stworzenie lepszego życia mieszkańców np.mieszkania,komunalne i inne potrzeby życiowe poprawy życia.