Siemiatycze

Mikołajki w SP3 Siemiatycze

Region Wt. 06.12.2022 12:56:48
06
gru 2022

6 grudnia to dzień, gdy Święty Mikołaj zyskuje wielu pomocników. Wśród nich są wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej Nr 3 im Jana Pawła II w Siemiatyczach. Już w Dniu Wolontariusza w poniedziałek, 5 grudnia rozpoczęła się szkolna akcja charytatywna, która jest kontynuowana w Mikołajki 6 grudnia.

Wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie Fabiana - ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie. Na specjalnie przygotowanym stoisku można kupić kawałek pysznego ciasta domowej roboty i wesprzeć akcje.

Uczniowie wraz z rodzicami i opiekunką SKC Agnieszką Olendzką chcą, by dzień, kiedy jest święto wolontariusza oraz dzień, kiedy Święty Mikołaj ma swoje święto był okazją do dzielenia się dobrem. Akcja cieszy się dużym powodzeniem, smakowicie wyglądające ciasto szybko znika, a skarbonka dla Fabiana szybko się napełnia.

Mikołajki to też okazja do wielu specjalnych wydarzeń w szkole, uczniowie są odwiedzani przez Mikołaja z ekipą pomocników. Nie brakuje też zabaw i konkursów dla młodszych klas.


ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.