Siemiatycze

Mariusz Błaszczak spotkał się z mieszkańcami powiatu siemiatyckiego

Region Niedz. 25.02.2024 20:09:30
25
lut 2024

„Spotkanie wolnych Polaków” pod takim hasłem w Siemiatyczach w niedzielę, 25 lutego odbyło się otwarte spotkanie z Mariuszem Błaszczakiem, posłem na Sejm RP, przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS, byłym ministrem MON.

W spotkaniu mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani mieszkańcy Siemiatycz i okolic. Wydarzenie zorganizowano w jednym z lokali gastronomicznych, bo jak poinformował starosta siemiatycki Marek Bobel, zwrócono się z prośbą o udostępnienie lokalu do Siemiatyckiego Ośrodka Kultury, ale padła odpowiedź, że jest to niemożliwe ze względu na trwające przygotowania do remontu.

Rozpoczynając spotkanie Mariusz Błaszczak, podkreślał że tematem, o którym w tym regionie chciałby rozmawiać jest obronność, jednak ze względu na aktualną sytuację w kraju i Europie pierwszym omawianym tematem było rolnictwo. Mówił, że obecny rząd nie broni polskich rolników, na których obecną sytuację nałożyły się: Zielony Ład – pomysł, który może zrujnować rolnictwo i przeciwko któremu protestują rolnicy w Polsce i Europie, drugi problem to napływ produktów rolnych z Ukrainy, gdzie trzeba, aby rząd wcisnął hamulec i zatrzymał ten proces.

Przedstawiciel PiS przypomniał, że jednym z priorytetów poprzedniej ekipy rządzącej był rozwój lokalny, że powstały programy, z których do powiatu siemiatyckiego wpłynęło 500 mln zł, wyraził obawy o dalszy rozwój lokalny, gdy słyszymy że program rządowy ma być zamknięty, a jego miejsce mają zająć rozwiązania systemowe, nad którymi pracuje rząd razem z prezydentem Warszawy, co nie wróży dobrze mniejszym miejscowościom.

Kolejnym tematem była polityka migracyjna, która może spowodować konieczność przyjmowania ogromnych fal imigrantów. Polityk informował o wstrzymywaniu największych inwestycji jak Centralny Port Komunikacyjny.

Podejmowanym tematem była obronność, która wzrastała w ostatnich latach dzięki współpracy rządu i samorządów. Były minister obrony podziękował za współpracę z powiatem siemiatyckim, której owocem jest utworzona w Czartajewie jednostka wojskowa. Prosił by samorządowcy pilnowali tej inwestycji, bo jest obawa, że MON może próbować wycofać się z tej inwestycji. Trzeba budować silne Wojsko Polskie – podkreślał i dodał że wsparciem samorządów mogą być np. budowane drogi dojazdowe. Jeśli jest wojsko, jest też perspektywa rozwoju – wyjaśniał.

Mariusz Błaszczak zachęcał do udziału w wyborach samorządowych, a później w wyborach do europarlamentu. Wybory muszą być uczciwe, o to też musimy zadbać i tego pilnować – apelował do mieszkańców powiatu siemiatyckiego.

Po wystąpieniu przedstawiciela PiS, uczestnicy spotkania zadawali pytania. Poruszano temat bezpieczeństwa Prezydenta RP, przyszłości Unii Europejskiej, która wyrosła z chrześcijańskich korzeni, a dziś odchodzi od tradycji chrześcijańskich. Uczestnicy apelowali do przedstawicieli PiS zarówno w kraju jak i w powiecie, by podobnych spotkań było więcej i aby bardziej uświadamiać społeczeństwo.

„Spotkania wolnych Polaków” to cykl, w ramach którego politycy Prawa i Sprawiedliwości przyjeżdżają do miast powiatowych w całej Polsce i rozmawiają z mieszkańcami o sytuacji politycznej i gospodarczej kraju. W spotkaniach uczestniczą lokalni samorządowcy oraz parlamentarzyści z regionu.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

23 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Paweł Niedz. 25.02.2024 21:09:31

Spotkanie Wolnych Dojrzałych Polaków

Piotr Niedz. 25.02.2024 18:27:16

Dobre spotkanie. Budujące. Oby więcej takich spotkań. Bardzo mądry przekaz . Tak trzymać

Niedz. 25.02.2024 18:16:48

Komentarz został usunięty przez administratora.

  • 2
Stefan Pon. 26.02.2024 09:11:59

A co masz przeciw starszym ???

Jeszcze nie stara ale i nie młoda Pon. 26.02.2024 11:58:37

Wielu młodych nie zna historii. Starsi wiele przeżyli, mają doświadczenie więc czasem warto wyciągnąć wnioski a nie tak jak koń lecieć za lewaczą nowoczesnością. Jeszcze to czkawką się odbije

Marek Pon. 26.02.2024 03:43:12

Średnia wieku na spotkaniu - 60+ co tylko pokazuje, że młodzi ludzie nie chcą głosować na PiS. A to młodzi ludzie są przyszłością tego kraju. A teraz pytania kluczowe do zwolenników: Kto i z jakiej partii jest komisarzem unijnym ds rolnictwa, który chwalił się, że unijny program rolnictwa to jego dzieło? Kto, w 2022 roku, bezrozumnie otworzył granice dla ukraińskich towarów i dopuścił do tego, że zalały nasz rynek? Ile kosztowało utworzenie jednostki w Czartajewie, która składa się z kontenerów i utwardzonego placu i nie posiada żadnej wartości bojowej czy odstraszającej? Kto wpuścił kilkadziesiąt tysięcy migrantów poprzez wydawanie na masową skalę wiz w krajach azjatyckich oraz ich nielegalną sprzedaż w krajach afrykańskich? A jeszcze o odmowie wynajęcia sali SOK: a to starostwo nie dysponuje dużą salą konferencyjną? Czyżby nagle przed wyborami ktoś zaczął się bać wykorzystywać urząd do celów partyjnych?

Taka prawda Pon. 26.02.2024 07:39:13

Młodzi nie rozumieją wielu spraw. Ale jeszcze się przekonają o ile będą logicznie myśleć.

Izabella Czw. 29.02.2024 06:18:26

Lepiej nie rozumieć niż rozumieć z klapkami na oczach. Ciemnogrodem młodych już nie przekonasz

wyjaśnienie Pon. 26.02.2024 13:31:35

Najłatwiej przekonać się o poglądach w ważnych sprawach poprzez własny portfel a właściwie jego . grubość

Robert Pon. 26.02.2024 11:27:46

A co masz przeciw starszym ??? Nie wprowadzaj fermentu. Granicę dla ukraińskich towarów otworzyła Komisja Europejska i nie mieszaj do tego Komisarza. Widzę że tak jak na rolnictwie znasz się również na polityce obronnej i migracyjnej. Szkoda tylko że informacje czerpiesz z mało wiarygodnych źródeł. Staram się bywać w Siemiatyczach na spotkaniach polityków różnych opcji . Nie przypominam sobie aby na przestrzeni wielu lat w okresie kampanii wyborczej jakieś spotkania były organizowane w sali Starostwa. Takie spotkania były zawsze w SOK. To śmieszne, że tym razem miejska instytucja kultury nie udostępniła sali na spotkanie z Przewodniczącym największego klubu parlamentarnego. Jak widać przykład idzie z góry....

Piotrek zsiniały Pon. 26.02.2024 06:01:34

........... w starostwie jest piękna sala ..........ale zgodnie z kodeksem wyborczym w okresie wyborczym nie można korzystać z sal w urzędach, szkołach, przedszkolach........a tam w starostwie szanuje się prawo.............. a nie Ustawy zastępuje uchwałami hihihi

Marek Pon. 26.02.2024 16:32:06

Stefan, Robert, czy jeszcze jakie imię sobie wybierzesz, bo wypowiedzi praktycznie te same - oczywiście, że Komisja Europejska otworzyła granice, Komisja której członkiem jest komisarz Janusz Wojciechowski z PiS. Polski rząd w 2022 mógł tą decyzję zawetować - nie zrobił tego. Rolnicy alarmowali, że ściągane jest tańsze ukraińskie zboże i zapycha magazyny - rząd PiS nie robił nic, aż zaczęły się zbliżać wybory i poparcie mogło spadać wtedy nagle zaczął się palić grunt pod nogami. Dzisiaj są pierwszymi obrońcami rolników, podczas gdy godzili się na wszystko a ich komisarz Wojciechowski dumnie ogłaszał, że to on kształtuje politykę rolną UE. To pięknie ją wykształtował. Zarzucasz mi, że nie znam się na polityce obronnej i migracyjnej, ale nadal NIE ODNIOSŁEŚ SIĘ DO TYCH PYTAŃ. Czyżby były niewygodne? Za około 14mln w Czartajewie powstał utwardzony plac, ogrodzenie i kontenery. Za 14mln złotych! Działka za darmo. Nie ma żadnych czołgów ani innych pojazdów wojskowych. Ta jednostka nie ma żadnej wartości obronnej i odstraszającej. Są tylko żołnierze w kontenerach. Za 14mln złotych! A o wizach to najlepiej świadczy dzisiejsze przesłuchanie POD PRZYSIĘGĄ I ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ PRAWNĄ zeznał najbliższy współpracownik wiceministra spraw zagranicznych z PiSu.

Robert Pon. 26.02.2024 19:13:18

Mam wrażenie, że nieprawdziwe informacje, które powielasz czerpiesz z mediów „jedynie słusznego nurtu” Dodam tylko, że Wojciechowski stał się obiektem ataków jak gdyby firmował działalność całej Komisji Europejskiej. A tak naprawdę winnymi fatalnej sytuacji rolników europejskich są głównie komisarze odpowiedzialni za ochronę rynku wewnętrznego i przepisów celnych, a to nie jest działka Wojciechowskiego. Jeśli chodzi o wojsko to powinieneś wiedzieć, że proces formowania jednostki trwa znacznie dłużej niż kilka miesięcy. A wiarygodność Edgra Kobosa zweryfikuje czas. Dalsza dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

Marek Wt. 27.02.2024 16:40:36

Tak, Janusz Wojciechowski święty, bo ze świętej partii. Nadal na Twitterze jest jego wpis o reformie rolnej w UE która wywodzi się z… polityki rolnej PiSu. Janusz Wojciechowski na Twitterze, data 16.12.2021, polecam poszukać. Jednostka wojskowa - co ma proces formowania jednostki do wydania ok. 14 milionów na utwardzenie i ogrodzenie placu oraz postawienie kontenerów? Gdyby te ok. 14 milionów poszło na coś więcej to nie byłoby pretensji, bo rzeczywiście formowanie jednostki trwa. Ale nie, postanowiono rozwalić kasę na plac i kontenery bez żadnej wartości bojowej i odstraszającej.

FelagM Pon. 26.02.2024 12:10:34

Tak młodzi są przyszłością narodu i smutne jest to, że coraz bardziej pusta ta mlodzież z nielicznymi wyjątkami. Historia lubi się powtarzać a młodzież historii prawie nie zna ...

Stefan Pon. 26.02.2024 09:11:06

A co masz przeciwko starszym.... Jeśli chodzi o otwarcie granic dla ukraińskich towarów to nie decyzja Komisarza a Komisji Europejskiej gdzie większość to to Twoi faworyci więc nie klucz. Widzę że tak jak na rolnictwie znasz się na obronności i polityce migracyjnej. Szkoda tylko że czerpiesz te widomości z niewiarygodnych źródeł. Staram się bywać na spotkaniach z politykami różnych opcji. Do Siemiatycz za często nie przybywają. Nie przypominam sobie aby na przestrzeni wielu lat w okresie kampanii wyborczej w Starostwie było jakieś spotkanie. Takie spotkania odbywają się zwyczajowo w SOK Tym razem w miejskiej instytucji kultury na spotkanie z Przewodniczącym największego klubu parlamentarnego zabrakło miejsca.

Adam Cichy Pon. 26.02.2024 04:07:19

Oczywiście Błaszczak bardzo mądry dał parę razy pokaz tego . Całe szczęście kończy się era PiSu.

Stefan Pon. 26.02.2024 09:18:31

Zdziwisz się. Społeczeństwo nie takie naiwne. Drugi raz na trzecią drogę nie nabiorą się.

Adam Mądry Pon. 26.02.2024 05:57:54

To się rozczarujesz

Jajaja Pon. 26.02.2024 06:21:08

Spotkanie upadłych 😂

Czy aby na pewno ? Pon. 26.02.2024 14:13:14

Zobaczymy za rok, za dwa, trzy a najpóźniej za 4 lata

Darek Wt. 27.02.2024 05:12:22

Nie ma żadnej Trzeciej Drogi , PSL-u . Głosując na nich głosujecie na Tuska. Co im Rudy powie to i tak zrobią za stołki .

Izabella Czw. 29.02.2024 06:15:15

i bardzo dobrze !