Siemiatycze

Magiczne Miejsce – Przedszkole Gminne w Siemiatyczach

Region Śr. 01.06.2022 19:06:28
01
cze 2022

„Magiczne Miejsce”, to nazwa Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach. Nazwę wyłoniono w wyniku plebiscytu przeprowadzonego wśród rodziców, potem mocy urzędowej nadała jej uchwałą podjęta przez Radę Gminy Siemiatycze. Przedszkole nosi to imię od września 2021 roku, jednak z powodu pandemii nie było możliwości, by imię oficjalnie nadać i ogłosić, okazję ku temu stworzono 1 czerwca 2022 roku.

W Dniu Dziecka wójt gminy Siemiatycze Edward Krasowski, wraz z dyrektor Przedszkola i Żłobaka Barbarą Dłuską oraz Radą Rodziców Przedszkola zorganizowali uroczystość oficjalnego nadania imienia przedszkolu. W wydarzeniu wzięli udział biskup drohiczyński Piotr Sawczuk wraz z proboszczami z terenu gminy oraz prawosławny Biskup Siemiatycki Warsonofiusz także wraz z proboszczami z terenu gminy. Zjawili się parlamentarzyści, samorządowcy, służby mundurowe, leśnicy, reprezentanci liczny instytucji współpracujących z przedszkolem, jak Kuratorium Oświaty, Miejska Biblioteka, PFRON, Wojewódzki Urząd Pracy. Obecni byli dyrektorzy gminnych szkół podstawowych, radni i sołtysi, sponsorzy, przyjaciele i sympatycy placówki. Oczywiście najważniejszymi uczestnikami spotkania były dzieci wraz z rodzicami.

Uroczystość zorganizowana w Dniu Dziecka była wielkim świętem najmłodszych mieszkańców gminy Siemiatycze, oni też królowali na scenie i wokół niej. Dzieci z przedszkola i żłobka przygotowały część artystyczną, każda z grup w innych strojach, z odmiennym repertuarem i każdy występ zachwycał i chwytał za serce. A najpiękniejsze było to, jak dobrze na scenie czuły się dzieci, ile radości dawały im występy i publiczne popisy. Maluszki występowały dla wszystkich ale rozbieganym wzrokiem szukały wśród publiczności swoich najbliższych, gdy wypatrzyły rodziców, dziadków czy ukochane ciocie machały, uśmiechały się i wykrzykiwały, by upewnić się, że goście aby na pewno nie przegapili ich występu. Wśród wielu bogatych kreacji pojawiły się też stroje ludowe – podlaskie, a dzieci zatańczyły tańce ludowe.

Ważnym punktem spotkania było odsłonięcie tablicy z imieniem przedszkola, modlitwa za dzieci i pracowników oraz poświęcenie obiektu. Na koniec z koncertem piosenki dziecięcej wystąpił Artur Leszczyński.

Przedszkole Gminne w Siemiatyczach powstało w 2018 r. na bazie zlikwidowanego gimnazjum. Część dawnej szkoły zaadaptowano na sale dydaktyczne i pomieszczenia techniczne, dawne sala gimnastyczna jest dziś całoroczną salą zabaw z profesjonalną sceną. Z czasem przedszkole powiększono o żłobek, a obiekt rozbudowano. Placówki są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. - wyposażone w windy. Do dyspozycji jest kuchnia z zapleczem, szatnie, sala sensoryczna, salę światła, sale do zajęć specjalistycznych. Obok budynku do dyspozycji dzieci są place zabaw, wiata a nawet miasteczko ruchu drogowego. Przedszkole i żłobek to miejsce gdzie opiekę znajdują dzieci w wieku od 18 miesięcy do 6 lat. Od teraz to miejsce nie jest już bezimienne, jest Przedszkolem o nazwie „Magiczne Miejsce”.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook